Garderoba na wymiar
1 stycznia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Gdzie w domu umieścić garderobę?

Garderoba w domu to bardzo przydatne i funkcjonalne pomieszczenie, a często nawet kilka pomieszczeń. Nie sposób sobie wyobrazić współczesnego domu jednorodzinnego bez przynajmniej jednej garderoby. Dzięki pojemnej garderobie wszystkie ciuchy, buty, a nawet odkurzacz mają swoje określone miejsce, co znacznie ułatwia utrzymanie porządku w domu.

Idealne miejsce na garderobę

Garderoba może być osobnym i niezależnym pomieszczeniem, ale równie dobrze pojemną szafą wnękową, którą najlepiej ustawić w wiatrołapie, przedpokoju lub sypialni. Dla osób, które dysponują dużym domem, najlepiej jednak sprawdzi się garderoba w formie wydzielonego pomieszczenia, do którego będą mieć dostęp wszyscy domownicy. Zasadniczo garderobę najwygodniej jest umieścić w części sypialnianej, a mając odpowiednio duży dom, można pokusić się o stworzenie osobnej garderoby w każdym pokoju.

Garderoba przy sypialni to idealne miejsce na przechowywanie rzeczy, z których najczęściej się korzysta. Inaczej sprawa wygląda w przypadku ubrań wierzchnich, przykładowo ciepłych kurtek zimowych. Jeśli garderoba ma służyć do przechowywania rzeczy mniej intensywnie używanych, można ją zaplanować w dowolnym miejscu domu. Może być to osobne pomieszczenie na poddaszu lub przy wiatrołapie. Garderoba w pobliżu wiatrołapu to najlepsze miejsce do przechowywania ciuchów sezonowych, a garderoba pod skosami stanowi idealną przestrzeń do przechowywania rzeczy, po które najrzadziej sięgamy.

W każdym przypadku do garderoby najlepiej zamówić meble na wymiar, co pozwoli zaaranżować funkcjonalną przestrzeń. Salon Meblowy Agma znajduje się w Kowalach koło Gdańska i zajmuje się projektowaniem i montażem mebli. Garderoby na wymiar z Gdańska to nowoczesne rozwiązania, dzięki którym każda przestrzeń staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców.

Jak urządzić garderobę w domu?

Warto pamiętać, że garderoba w formie odrębnego pomieszczenia musi być na tyle duża, by swobodnie się w niej obrócić. Wybierając miejsce na taką garderobę, trzeba wziąć pod uwagę, że powierzchnia pomieszczenia nie może być mniejsza niż 3,5 m2. Szafy należy ulokować wzdłuż dwóch najdłuższych ścian, a w zabudowie meblowej powinno zostać wydzielone miejsce na przechowywanie obuwia, drążek ubraniowy do zawieszania płaszczy i sukienek oraz półki na mniej eleganckie ciuchy, a także praktyczne szuflady na bieliznę. Małą przestrzeń optycznie powiększy duże lustro. Miejsce na garderobę powinno być dobrze przemyślane, tak aby korzystanie z niej było jak najbardziej wygodne.