Ogrodzenie z siatki
12 kwietnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Gdzie najlepiej sprawdzają się ogrodzenia siatkowe?

Zabezpieczenie prywatnej posesji zapewnia poczucie bezpieczeństwa, pomaga wyznaczyć dokładne parametry działki oraz może mieć funkcję dekoracyjną. Ogrodzenia mogą być wykonane z różnych materiałów, ale od lat najpopularniejszym rodzajem są te zrobione z drutu. Rozwiązanie to jest uniwersalne i niedrogie. Jakie są rodzaje płotów siatkowych? Jakie mają zalety i gdzie najczęściej się je wykorzystuje?

Charakterystyka ogrodzeń z siatki zgrzewanej

Wśród płotów z siatki zdecydowanie wyróżniają się ogrodzenia panelowe kratowe, które zaliczają się do grupy paneli 3D. Wykonane są z surowego drutu, a następnie zgrzewane punktowo. Ogrodzenie może być ocynkowane ogniowo lub galwanicznie dla dodania trwałości.

„Panele kratowe poddawane są badaniom laboratoryjnym, aby upewnić się, że są odporne na korozję, co świadczy o ich jakości”. – mówi ekspert z firmy Bramex.

Ogrodzenie malowane jest metodą proszkową, która polega na nakładaniu na metal naelektryzowanych cząsteczek farby. W ten sposób całość jest pomalowana dokładnie, co podnosi walory estetyczne, a co więcej powłoka daje siatce dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Gdzie stosuje się ogrodzenia z siatki zgrzewanej?

Podstawowym zastosowaniem ogrodzeń siatkowych jest montaż na prywatnych posesjach. W ten sposób możemy zabezpieczyć swój teren tymczasowo lub na zawsze. Świetnie sprawdzają się jako podpora dla roślin pnących, aby stworzyć zielone i naturalne ogrodzenie. Oprócz terenów prywatnych często ogrodzenia z siatki zgrzewanej wykorzystywane są na placach zabaw, boiskach, do budowy wiat śmietnikowych lub do ogrodzenia terenu firmy. Doskonale sprawdzą się też do stworzenia kojca dla psa lub wybiegów dla zwierząt hodowlanych. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane do osłony drzew, krzewów i upraw przed wiatrem.

Zalety ogrodzeń siatkowych

Za popularność ogrodzeń z siatki zgrzewanej odpowiada przede wszystkim cena. Materiały i montaż są niewielkim kosztem w porównaniu z innymi typami płotów. Przewagę nad nimi zyskują też dzięki temu, że ogrodzenia z siatki gwarantują pełną widoczność, jednocześnie zabezpieczając teren prywatny przed nieproszonymi gośćmi. Tę zaletę szczególnie docenią osoby zamieszkujące tereny leśne, które chcą mieć piękne widoki, ale nie chcą, aby po ich terenie chodziły zwierzęta. Dodatkowo ogrodzenia z siatki zgrzewanej są integralną częścią ogrodzenia, ponieważ można montować je razem z bramą przesuwną, furtką lub bramą dwuskrzydłową. Są minimalistyczne, estetyczne i można je wykorzystać do celów dekoracyjnych. Szeroki wybór kolorów gwarantuje, że z powodzeniem można dopasować je do każdej elewacji. Co więcej, ogrodzenia siatkowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie i niekorzystne warunki pogodowe np. mróz lub wysokie temperatury, dzięki czemu mogą służyć przez lata.