stelaz
1 sierpnia 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Gdzie można wykorzystać stelaż?

Kreując własną przestrzeń, staramy się dbać o to, aby była w pełni funkcjonalna i jednocześnie estetyczna. Szukamy zatem rozwiązań, które będą jednocześnie ładne, wytrzymałe i ergonomiczne. Cenimy wielofunkcyjność oraz możliwość dostosowania swoich miejsc do zmieniających się warunków. Jest to szczególnie ważne w przypadku miejsc pracy oraz kącików dla dzieci. Dlatego warto rozważyć stelaże do mebli.

Jaką funkcję pełni stelaż?

Stelaże do mebli to te elementy, na których wsparta jest główna ich część. Najczęściej jest to blat. Stelaże to dobre rozwiązanie dla kogoś, kogo nie zadowala klasyczna podstawa mebla, np. nogi stołu czy boki biurka. Stelaże dają możliwości, jakich nie zapewnią inne rozwiązania.

Zalety stelaży

Przede wszystkim można je swobodnie montować i demontować. To spory atut przy częstych przeprowadzkach. Jest to także ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ w przypadku zużycia blatu nie musimy kupować nowego biurka – wystarczy wymienić sam blat. Stelaże wykonane z metalu są także o wiele solidniejsze niż klasyczne podstawy mebli, a więc wpływają na wydłużenie ich żywotności.

Stelaż ma także zalety pod względem planowania przestrzeni – lekka konstrukcja zajmuje mniej miejsca i pozwala uzyskać więcej przestrzeni, którą można dowolnie wykorzystać lub zostawić pustą. Stelaże dają optyczne wrażenie lekkości, nie obciążają wystroju.

Szczególnie istotny jest fakt, że stelaże do mebli stwarzają możliwości, jakich nie dają standardowe rozwiązania w tym zakresie. Często można regulować za ich pomocą wysokość oraz kąt nachylenia blatu. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku mebli dla dzieci oraz profesjonalnych, które często są potrzebne w różnych ustawieniach. Szeroki wybór stelaży oferuje np. firma Miladesign.

Gdzie znajdą zastosowanie stelaże do mebli?

Stelaże można stosować wszędzie, jednak szczególnie polecane są one tam, gdzie wymagania wobec wyposażenia są wyższe. Sprawdzą się one doskonale jako oparcie mebli biurowych i warsztatowych, a więc w przestrzeniach i zastosowaniach profesjonalnych. Decydują o tym ich zwiększona solidność i wytrzymałość. Doskonale nadadzą się też do ciasnych przestrzeni, nie narzucają bowiem rozmiaru – można je montować w dowolnej rozpiętości. Jednocześnie prosta konstrukcja zajmuje mniej miejsca i pozwala lepiej zagospodarować niewielkie powierzchnie. Podsumowując: stelaż będzie niezastąpiony wszędzie tam, gdzie potrzebne są elastycznie, niestandardowe rozwiązania.