nasiona konopii
9 listopada 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Gdzie kupować nasiona konopi?

Konopie to rośliny wykorzystywane od dawna, które są niezwykle popularne w różnych zastosowaniach od rekreacyjnych i medycznych po przemysłowe. Choć same konopie nie mogą być oferowane ze względu na obowiązujące przepisy, to w sprzedaży można znaleźć bardzo duży wybór nasion różnych odmian o bardzo interesujących właściwościach. Nasiona konopi to znakomity wybór dla wszystkich zainteresowanych botaniką i tajnikami uprawy roślin.

Konopie i ich nasiona

Konopie to fascynujące rośliny, które są uprawiane i wykorzystywane od bardzo dawna. Rodzime gatunki konopi siewnych są tradycyjnie używane jako źródło włókna dla przemysłu włókienniczego oraz oleju konopnego, który może być stosowany jako cenny środek spożywczy zawierający dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin. Zdecydowanie większe emocje budzą jednak konopie indyjskie.

Konopie indyjskie (Cannabis indica) zawierają w swoich tkankach substancję psychoaktywną w postaci THC, czyli tetrahydrokannabinolu. Działa on uspokajająco, powoduje rozluźnienie mięśni i może wywoływać uczucie euforii. Jej szczególnie wysokie stężenie występuje w kwiatostanach żeńskich konopi indyjskich, które często są suszone i wraz z domieszką liści palone w celach rekreacyjnych, choć nie we wszystkich krajach jest to legalne.

THC wpływa także na zmniejszenie dolegliwości bólowych, obniża ciśnienie w gałce ocznej, zwiększa apetyt oraz ułatwia oddychanie, prowadząc do rozszerzenia oskrzeli. Z tego powodu konopie bywają wykorzystywane również przy różnych dolegliwościach, np. w ryzyku wystąpienia jaskry czy przy różnych chorobach nowotworowych.

Nasiona konopi indyjskich można w Polsce posiadać i kupować w pełni legalnie, ponieważ nie występuje w nich żadna zakazana substancja. W nasionach nie ma śladu THC, więc przepisy nie zakazują ani ich dystrybucji, ani przewożenia. Zakazane jest jedynie ich wysiewanie i hodowla roślin, które mogą z nich wyrosnąć, jednak to zupełnie co innego – tłumaczy pracownik internetowego sklepu z nasionami konopi PanPestka. Absolutnie nie namawiamy nikogo do takiego postępowania, a sprzedawane przez nas nasiona są jedynie ciekawostkę kolekcjonerską dla osób zainteresowanych botaniką – dodaje.

Zakup nasion

Nasiona konopi można kupować zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Ta druga możliwość jest bardzo wygodna, ponieważ paczkę z nasionami można otrzymać bezpośrednio do domu. Sklepy z nasionami starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i procedury zakupu są w nich bardzo proste.

Kupno nasion w sklepie internetowym nie wymaga zakładania w nim konta, a sama przesyłka nie jest oklejana taśmami z nazwą sklepu czy innymi rzucającymi się w oczy elementami. Co więcej, serwery obsługujące działalność sklepu znajdują się poza granicami Polski, co eliminuje ryzyko, że danymi o sprzedaży oferowanych towarów może zainteresować się ktoś niepowołany.