soda kaustyczna
24 listopada 2011

Kategoria:
Dom i ogród

Gdzie kupić sodę kaustyczną?

Soda kaustyczna to środek o wielu zastosowaniach. Jest nie tylko szeroko stosowany w przemyśle – jako składnik detergentów, mydeł, paliw, a nawet tkanin (sztuczny jedwab), ale także można stosować ją w domu – jako doskonały środek myjący (ale nie do ciała). Jeśli potrzebujesz silnego i skutecznego środka, który usunie zabrudzenia i zdezynfekuje np. łazienkę – to dobrym wyborem będzie soda kaustyczna.

Gdzie kupić ten środek? W czystej postaci należy go poszukiwać w hurtowniach i sklepach chemicznych. Kolejnym miejscem, gdzie można kupić sodę kaustyczną jest Internet – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: soda kaustyczna gdzie kupić, a w wynikach wyszukiwania wyświetli się lista sklepów chemicznych i hurtowni internetowych, w których można zakupić ten środek. Ponadto poszukiwanie sody kaustycznej przez Internet ma tę zaletę, że można porównać jej ceny za pomocą popularnych porównywarek – dzięki zakupom internetowym zaoszczędzimy więc nie tylko czas, ale także pieniądze.

Na rynku istnieje wiele detergentów (np. służących do przepychania rur) zawierających sodę kaustyczną. Gdzie można je kupić? Niemal we wszystkich sklepach, które sprzedają chemię gospodarczą (także w super i hipermarketach).

Zanim kupisz sodę kaustyczną, musisz wiedzieć, że jest to środek silnie żrący – absolutnie nie powinien mieć kontaktu ze skórą i oczami, nie można go wdychać (zwłaszcza proszku), ani tym bardziej zjadać. Kontakt ze skórą i śluzówkami powoduje oparzenia, uczucie pieczenia, silne łzawienie, natomiast wdychanie może spowodować duszności. Dlatego przy stosowaniu sody kaustycznej należy bezwzględnie wkładać grube gumowe rękawiczki, a także osłaniać twarz (przynajmniej podczas przygotowywania roztworu). Ten środek należy przechowywać z dala od dzieci, w suchym miejscu. Ponadto nie można jej stosować na powierzchniach lakierowanych oraz aluminiowych. Natomiast z powodzeniem można jej używać do glazur, terakot czy chodników. Doskonale odkaża toaletę i przepycha rury. Jest także skutecznym środkiem odtłuszczającym kuchenne powierzchnie oraz usuwa wszelkie zabrudzenia z wanien i umywalek. Jest to więc jeden środek o wielu możliwościach zastosowań – trzeba tylko wiedzieć, jak go używać.

Ze względu na swoje bezpieczeństwo nigdy nie mieszaj sody kaustycznej z innymi detergentami i kwasami. Ponieważ do czyszczenia używa się roztworu sody kaustycznej z wodą – zawsze pamiętaj o zachowaniu następującej kolejności – najpierw do pojemnika (np. wiadra) wlewaj wodę i dopiero do niej dosypuj sodę. Odwrotna kolejność mieszania składników może spowodować wybuch i w konsekwencji ciężkie poparzenie.

Producenci sody kaustycznej umieszczają na opakowaniach zawierających ten środek szczegółowe instrukcje użycia i stosowania. Ponadto wiele informacji dotyczących możliwości zastosowania sody kaustycznej znajdziesz w Internecie – zarówno na forach internetowych, jak i stronach producentów. Jeśli dostosujesz się do zasad bezpieczeństwa przy stosowaniu sody kaustycznej, szybko okaże się, że jest to bardzo wygodny i skuteczny detergent, który pomoże Ci w utrzymaniu czystego i higienicznego domu.