garderoba
9 grudnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Garderoba we wnęce. Jak ją urządzić?

Zaprojektowanie pomieszczenia, w którym znajdzie się większość ubrań (i nie tylko) stanowi duże wyzwanie, zarówno pod kątem estetycznym jak i funkcjonalnym. Stworzenie garderoby z pomocą specjalistów może spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i pomóc w lepszym zagospodarowaniu przestrzeni.

Dlaczego garderoba we wnęce?

Garderoba we wnęce to rozwiązanie dla małych i dużych powierzchni. Dla mniejszych mieszkań jest to dość funkcjonalny projekt. Garderoba jest z pewnością bardziej praktyczna niż szafa i pomieści o wiele więcej nie tylko ubrań, ale również innego rodzaju przedmiotów. Efektywnie zagospodarowana wnęka pozwoli na wykorzystanie pozostałego miejsca, a samo mieszkanie nie straci na metrażu. Kluczowe okaże się tutaj dobranie odpowiednich drzwi przesuwnych, które nie zabiorą dodatkowego miejsca i ułatwią dostęp do pomieszczenia.

Jak urządzić funkcjonalną garderobę?

Aranżacja wnętrza garderoby nie jest prosta bez względu na jej wielkość. Jak wiadomo, garderoba powinna być przede wszystkim praktyczna, ale również jej walory wizualne mają duże znaczenie. Aby dopasować garderobę do potrzeb klientów, Gepetto Meble oferuje możliwość stworzenia jej na wymiar. Dzięki temu garderoba będzie w pełni dopasowana do mieszkania, a co ważniejsze do potrzeb domowników. Funkcjonalna garderoba to taka, która posiada przemyślaną liczbę półek, szafek lub koszy w zależności od tego, co będzie w nich przechowywane. Duże znaczenie ma również odległość, wysokość oraz głębokość poszczególnych mebli. Przy projektowaniu garderoby ważne są preferencje klientów, tak aby dostęp do rzeczy codziennego użytku był dla każdego dogodny i szybki. Dzięki potrzebnej wiedzy i doświadczeniu dopasowanie projektu do potrzeb klienta zaoszczędzi czas, a także koszt nietrafnego doboru mebli.

Jak wykończyć garderobę z dbałością o szczegóły?

Aby garderoba spełniała wszystkie funkcje, duże znaczenie ma odpowiednie wykończenie. Przede wszystkim warto starannie rozplanować oświetlenie, tak aby dawało odpowiednią ilość światła. Lampy powinny docierać nawet do najmniejszych zakamarków garderoby, aby poszukiwanie potrzebnej rzeczy było o wiele prostsze niż w przypadku klasycznych szaf. Na oświetlenie wpływać będzie również dobór koloru ścian. Warto pomyśleć o jasnych kolorach, które optycznie powiększą i rozjaśnią wnętrze. W połączeniu z odpowiednim oświetleniem oraz kolorem ścian duże lustro będzie kolejnym niezbędnym elementem. Nie tylko dodatkowo powiększy przestrzeń, ale również pozwoli na swobodne przymiarki i lepszy wybór swojej codziennej garderoby.

Stworzenie funkcjonalnej i eleganckiej garderoby to proces wieloetapowy, który dzięki pomocy wykwalifikowanych pracowników może stać się prosty i przyjemny. Niezależnie od metrażu, który będzie poświęcony na garderobę, najważniejsze jest zadbanie o jej praktyczność oraz odpowiednie dobranie mebli i akcesoriów w taki sposób, aby korzystanie z niej było komfortowe.