Tablica magnetyczna
13 stycznia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Funkcjonalne elementy dekoracji wnętrz, których możesz nie znać

Niektórzy są zdania, że w architekturze wnętrz powiedziano już wszystko. Ale czy na pewno? Producenci nietypowych i praktycznych elementów dekoracyjnych każdego dnia udowadniają, że to nieprawda. Okazuje się, że wiele produktów wciąż może wytyczać szlaki w dziedzinie efektownych ozdób do pomieszczeń. Jeśli chcesz je poznać, to koniecznie czytaj dalej.

Tablice magnetyczne z nadrukiem – idealne do wielu pomieszczeń

Wyjątkowo oryginalną, a zarazem prostą w formie dekoracją, jest magnetyczna tablica z dowolnym nadrukiem. Teoretycznie pomysł czerpie z takich elementów wykończenia jak szkło lacobel czy tablica korkowa. Daje jednak zupełnie nową jakość, wpuszczając do pomieszczeń odrobinę świeżego spojrzenia na kwestię dekoracji.

Praktyczne szklane tablice magnetyczne, to – innymi słowy – drukowane obrazy na szkle. Tyle że z możliwością przyczepiania do nich rozmaitych metalowych przedmiotów. To nie tylko estetyczna ozdoba, ale także przestrzeń do wieszania pamiątek z wakacji, zdjęć czy do przekazywania wiadomości dla pozostałych lokatorów. Co ważne, zastosowany w takich wyrobach kolorowy nadruk UV gwarantuje trwałość prezentowanej grafiki. A ta może być rozmaita, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Na uwagę zasługuje odporna i niesprawiająca trudności w czyszczeniu powłoka szklanej tablicy. Warto jednak wybierać odpowiedniego wykonawcę, który zagwarantuje precyzję produkcji i wykorzystanie materiałów wysokiej jakości.

Listwy magnetyczne z nadrukiem – idealne do kuchni lub gabinetu

Kolejną ciekawą propozycją są listwy magnetyczne z nadrukiem. Taka podłużna dekoracja może posłużyć do wygodnego przechowywania drobnych akcesoriów oraz przyrządów do gotowania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by umieszczać na nich karteczki z informacjami czy magnesy z dalekich podróży.

To idealna propozycja do kuchni, bo przez to, że lakier jest nanoszony bezpośrednio na szklaną powierzchnię, nie ma ryzyka dostawania się wilgoci pod nadruk. Taką metodę wytwarzania stosuje się m.in. w firmie MAGNETINA. Warto zorientować się w ich asortymencie.

Tego rodzaju wyrobom nie są straszne nawet odpryski tłuszczu z patelni czy para z garnków.

Szklane koła lub płytki – nietuzinkowe wykończenie ścian

Ostatnim wariantem, jeśli chodzi o nietuzinkowe dekoracje, są szklane obrazy i kształty. Można je umieścić na ścianie, na której nie ma się pomysłu na wykończenie. Taki oryginalny akcent z pewnością doda charakteru każdemu wnętrzu.

W tym celu dobrze sprawdzają się na przykład szklane koła lub płytki kwadratowe.