1 czerwca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Fototapety z wzorami z bajek idealną ozdobą każdego pokoju dziecięcego

Fototapeta to jeden z lepszych pomysłów, na jakie można wpaść, urządzając pokój dziecięcy. Jest łatwa w utrzymaniu i umożliwia ozdobienie ściany wybranym przez dziecko motywem z ulubionej przez nie bajki, serialu animowanego lub filmu – czy można chcieć więcej? To rozwiązanie niesie ze sobą o wiele więcej zalet. Przeczytasz o nich w poniższym artykule.

Bajkowe wzory to propozycja przede wszystkim dla młodszych dzieci, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by ozdobić nimi pokój również nieco starszej pociechy, jeśli takie jest jej życzenie. W ofercie firm zajmujących się sprzedażą fototapet, jak na przykład szczecińska Kraina Barw, znajdziemy motywy dedykowane zarówno dziewczynkom (wróżki, księżniczki), jak i chłopcom (rysunkowe auta, dinozaury), a także te, które sprawdzą się w każdym pokoju (postaci ze świata Kubusia Puchatka czy Myszki Miki). Nasze dziecko z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Fototapeta jako… narzędzie wychowawcze?

Włączenie go w proces decyzyjny jest świetną okazją do postawienia pierwszych kroków w dziedzinie argumentowania i negocjacji. Maluch też poczuje się ważny, jeśli będzie miał wpływ na to, co pojawi się na ścianie jego pokoju – i zostanie tam na tak długo! A co, jeśli wkrótce ozdoba się znudzi lub w polu zainteresowań pojawi się nowa ulubiona bajka? No cóż, być może będzie stanowić to kolejną lekcję – tym razem odpowiedzialności za dokonane wybory. W najgorszym razie pamiętajmy, że w przeciwieństwie do tej tradycyjnej fototapetę jest dość łatwo wymienić…

Przyjemność przebywania we własnym pokoju

Świadomość wzięcia udziału w podejmowaniu decyzji na temat wzoru fototapety zazwyczaj jednak przyczynia się raczej do zwiększenia przyjemności z przebywania w udekorowanym nią pokoju. Kolorowy, radosny motyw z bajki sprawi, że dziecko zwyczajnie będzie lubiło spędzać w nim czas. Jest to o tyle ważne, że zarówno bawi się tam, uczy, jak również wypoczywa. W związku z tym też pamiętajmy, aby nie przesadzić z intensywnością barw i nagromadzeniem wzorów. Z uwagi na dużą liczbę zabawek pokój dziecięcy jest wystarczająco pstrokaty sam w sobie, nie ma potrzeby więc męczyć wzroku dodatkowo wyrazistą fototapetą na każdej ścianie.

Inspiracja i funkcjonalność

Być może wystarczy umieścić ją tylko w jednym miejscu, na przykład tym przeznaczonym do zabaw. Fototapeta z wzorem z bajki będzie dla nich wspaniałą inspiracją, zachęcając do wymyślania własnych przygód w świecie ulubionych postaci. Niestraszne jej przy tym będą najdziksze harce, a nawet uderzenia zabawkami, jako że ten rodzaj ozdoby ściennej cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku zabrudzenia zaś najczęściej wystarczy przetrzeć ją wilgotną ściereczką. Wszystko to sprawia, że fototapeta stanowi rozwiązanie idealne, które sprawdzi się w pokoju każdego dziecka. Z jednej strony pobudzi jego zmysły, a z drugiej – ułatwi wieczorne zasypianie ze świadomością, że czuwa nad nim jego bajkowy ulubieniec…