drewno do kominka
11 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Formy dostawy drewna kominkowego 

Kominek w domu zapewnia nie tylko ciepło, ale również wyjątkowy, przytulny klimat, pozwalając rozgrzać się i zrelaksować w długie jesienne i zimowe wieczory. Coraz więcej osób decyduje się na instalację kominka w salonie, a co za tym idzie – potrzebuje dobrej jakości drewna kominkowego. W tym artykule sprawdzamy, jakie formy dostawy oferują sprzedawcy drewna przeznaczonego do palenia w kominku.

Luzem czy układane, czyli sposoby na dostawę drewna 

Producenci drewna zwykle oferują jego dostawę w promieniu kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrów od siedziby firmy. Dla klientów istotna jest jej forma. Spotyka się kilka sposobów transportu drewna kominkowego, w tym:

  • luzem – drewno zostaje po prostu wrzucone na skrzynię samochodu;
  • układane równolegle w skrzyni samochodu, liczone w metrach przestrzennych;
  • układane w skrzynio-palecie o określonej pojemności;
  • układane na palecie w sposób krzyżakowy.

Każda forma ma swoje wady i zalety, warto jednak w jej kontekście wspomnieć o sposobie rozliczania się za przywiezione drewno. Cena może odnosić się do metra przestrzennego nasypowego lub ułożonego. Jasne jest, że im staranniej ułożone szczapy, tym więcej drewna mieści się w jednym metrze sześciennym. Warto mieć to na uwadze podczas porównywania ofert.

Drewno do kominka na telefon? Jak najbardziej! 

Firmy zajmujące się sprzedażą drewna wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, oferując nie tylko transport, ale i coraz wygodniejsze sposoby zamawiania. Przykładem może być dystrybutor drewna Łamacz z Cieszyna, realizujący zamówienia telefoniczne z dowozem na wskazany adres w okolicach Cieszyna, Skoczowa, Ustronia i Zebrzydowic. Gdy drewno się kończy, wystarczy wykonać telefon, by zamówić ulubiony gatunek.

Osoby, które wolą obejrzeć drewno kominkowe przed zakupem lub zorientować się w ofercie dostawcy na żywo, mogą oczywiście wybrać się do jego siedziby. Coraz więcej firm stawia również na rozbudowane strony internetowe, na których znajdują się szczegółowe informacje dotyczące dostępnych gatunków drewna.

Gdzie przechowywać drewno kominkowe? 

Zamówione drewno do kominka trzeba gdzieś przechowywać. Niewielkie ilości można ułożyć w mieszkaniu, blisko paleniska, by w razie potrzeby szybko rozpalić lub podtrzymać ogień. Większe zapasy trzyma się zwykle w ustawionych w ogrodzie drewutniach, szopach i wiatach. Co jednak zrobić, gdy miejsca jest niewiele, a chcemy zapewnić sobie zapas drewna na cały sezon? Warto zapytać dostawcę o możliwość magazynowania zakupionego u niego drewna – niektóre firmy oferują również taką usługę.