Fotele tapicerowane
12 grudnia 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Elementy umeblowania dla domu. Propozycje aranżacyjne

Aranżację danego pomieszczenia powinniśmy dopasować do określonych funkcji oraz swoich osobistych preferencji. Jedni lubią surowe klimaty i nietypowe połączenia, inni wolą meble stwarzające przytulną atmosferę. Producenci oferują meble w wielu różnych stylach, dlatego pomysłów na świetne zaaranżowanie nie powinno brakować. Podpowiadamy, jakie meble  w ostatnim czasie cieszyły się dużą popularnością.

Popularność mebli industrialnych

W sklepach można zauważyć coraz więcej mebli industrialnych. Charakteryzują się one łączeniem drewna i metalu. Materiał ten często jest używany jako podstawka pełniąca funkcję jedynie estetyczną pod właściwy mebel. W efekcie możemy posiadać np. szafę podniesioną za pomocą stalowych prętów, surowy regał łączący metalową konstrukcję i proste deski, oraz krzesła i stoliki wykonane w podobny sposób. Styl industrialny rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych, gdzie w starych fabrykach, opuszczonych magazynach i halach produkcyjnych przestrzenie użytkowe przekształcano na mieszkania. Z tego nietypowego rozwiązania powstały aranżacje, które dziś inspirują współczesnych dekoratorów i projektantów meblowych.  

Strefa osobistego relaksu

Jeśli naszym zamiarem jest dodanie wnętrzu swoistego ciepła i przytulności, najlepszym sposobem na to będą meble tapicerowane. Delikatne, przyjemne w dotyku materiały sprawiają, że odpoczynek na sofie lub na fotelu z podnóżkiem jest bardzo kojący. Meble tapicerowane są doskonałym uzupełnieniem klasycznych salonów, sypialni i bibliotek. Stwarzają idealne miejsce na odpoczynek z książką lub kawą. Coraz większą popularność wśród mebli umożliwiających relaks zyskują fotele wiszące. Można je podzielić na dwa rodzaje – podwieszane do sufitu oraz wiszące na stojaku. Jest to doskonały sposób, by w salonie stworzyć sobie strefę komfortu w formie delikatnej, ogrodowej huśtawki. Fotele wiszące mogą być jednoosobowe lub dwuosobowe.

Jak pobudzić klasyczną aranżację?

Niesłabnącą popularnością cieszą się klasyczne wnętrza, które przeważnie opierają się na białych meblach malowanych, meblach z litego drewna lub meblach okleinowanych. Drewno to ponadczasowy standard w planowaniu aranżacji. Jeśli jednak czujemy, że urządzone przez nas wnętrze jest za mało oryginalne, można dodać do niego charakterystyczny element w postaci określonych dodatków lub małych mebli. W salonie doskonałym uzupełnieniem będzie nietypowy stolik kawowy zbudowany z różnych materiałów lub np. w formie skrzyni. Można także przyozdobić wnętrze oryginalnym barkiem na wino.

Ekspert ze sklepu Jo-home mówi: Pomysły producentów nie mają granic. Można zakupić barki, które są w formie stojaków, stolików na kółkach, w wyglądzie przypominające przód samolotu, skuter, a nawet maskę samochodu.