24 października 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków z drenażem rozsączającym. Zalety stosowania

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków z drenażem rozsączającym stanowi skuteczne rozwiązanie problemów przydomowych nieczystości. Konstrukcja szamba przyjmuje formę osadnika gnilnego, za którym montowany jest układ drenażu rozsączającego. Beztlenowe i tlenowe oczyszczanie nie odbywa się w jednym zbiorniku, lecz w wydzielonych sekcjach. Korzystanie z takiego eko szamba przynosi szereg korzyści. Prezentujemy je poniżej.

Funkcjonalność

Olbrzymią zaletą szamb ekologicznych z drenażem rozsączającym jest ich wyjątkowa funkcjonalność. Cały proces oczyszczania przebiega bezpiecznie, ekologicznie i naturalnie, w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

osadniku gnilnym zachodzi etap oczyszczania beztlenowego. Ścieki przechodzą tu przez specjalny filtr, po czym przemieszczają się do drenażu rozsączającego. Tam przechodzą przez kolejny etap – kompleksowe oczyszczanie tlenowe. Ścieki wolne od zanieczyszczeń mogą swobodnie przenikać do okolicznych wód gruntowych – objaśnia przedstawiciel firmy EKO-BIO Oczyszczalnie z Bukowca koło Łodzi.

Praktyczność

Budowa szamba ekologicznego to inwestycja praktyczna, która zapewnia spore oszczędności w zagospodarowaniu terenu i nie wymusza diametralnych zmian. Osadniki można montować nawet w wymagających warunkach gruntowych – pod ciągami komunikacyjnymi – a w miarę potrzeby rozbudować lub przenosić. Inwestycją warto zainteresować się zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy możliwości podłączenia do istniejącej sieci kanalizacyjnej bądź też występują zauważalne, sezonowe przerwy w dopływie ścieków (tak jak np. w domkach letniskowych).

Ekonomiczność

Eksperci oceniają, że koszt zakupu szamba ekologicznego zwraca się po 2 latach użytkowania. Rzeczywiście, eksploatacja wydaje się ekonomiczna – nie wymaga obsługi ani zużycia prądu. Należy jedynie pamiętać o okresowym uzupełnianiu bakterii (co 2 tygodnie) oraz oczyszczaniu osadnika i filtra (co około 2 lata). Na najlepsze modele oczyszczalni z drenażem rozsączającym przysługuje nawet dziesięć lat gwarancji. To koronny argument, który przemawia na ich korzyść. O zaletach takich rozwiązań mogą przekonać się Państwo sami. Wystarczy skontaktować się z firmą odpowiadającą za sprzedaż i montaż oczyszczalni.