ekogroszek workowany material opalowy dom
20 lipca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Ekogroszek workowany. Gdzie i kiedy się sprawdza?

Wszyscy lubimy ciepłą atmosferę we własnym domu. Zarówno tą emocjonalną, jak i tą związaną z temperaturą powietrza. A jeśli ponadto możemy wykąpać się w ciepłej wodzie oraz jest w czym umyć naczynia, na pewno żyje się wygodniej. O ile zapewnienie emocjonalnego komfortu jest bardziej skomplikowane, tak na zagwarantowanie odpowiedniej temperatury powietrza i wody istnieje prosty sposób, a na imię mu ekogroszek workowany.

Jak stworzyć ciepły dom?

Osoba, która ma za sobą doświadczenie budowania własnego domu, wie, jak ważne są kwestie związane z ogrzewaniem. Chociaż kotłownia nie jest miejscem, gdzie toczy się życie rodzinne i raczej nie przyjmujemy w niej gości, jeżeli jednak jest źle pomyślana, zimno i wilgoć odczują zarówno domownicy jak i odwiedzający.

Budując czy modernizując dom, trzeba podjąć decyzję: czym chcemy go ogrzewać? W Polsce coraz więcej osób świadomie wybiera stałe materiały opałowe, które do minimum ograniczają zanieczyszczenie atmosfery, a przy tym są energetycznie wydajne, czyli zapewniają ciepło na długi czas:

  • ekogroszek
  • pellet drzewny,
  • węgiel najwyższej jakości.

Nasza Firma zajmuje się sprzedażą miału, pelletu drzewnego, węgla paczkowanego oraz ekogroszku workowanego. Nam również zależy, aby Ziemię otaczała dobra atmosfera! Dlatego stawiamy na produkty spełniające wysokie standardy jeśli chodzi o ochronę środowiska. A przy tym mocno dbamy o potrzeby Klientów, oferując wysokiej jakości produkty, a także zapewniając ich transport, darmowy na terenie Dolnego Śląska i Wrocławia, a po rozsądnych cenach na terenie całego kraju

– stwierdza ekspert ze Składu Opału Ekogroszek ze Środy Śląskiej.

Dlaczego ekogroszek w worku?

Określony materiał opałowy wymaga określonego pieca, w którym będzie spalany. Z tego względu, jeżeli zdecydujemy się ogrzewać dom ekogroszkiem, trzeba będzie zainstalować specjalny piec. Co jest jego niebywałą zaletą? Można powiedzieć „mała rzecz a cieszy”, czyli automatyczny podajnik. Piece na ekogroszek zaprojektowane są w taki sposób, że opał umieszcza się w automatycznym podajniku, który dostarcza materiał do komory spalania w zaprogramowanym czasie i w określonej ilości. Dlaczego to takie ważne?

  • piec na ekogroszek spokojnie obsłużą również kobiety. Oczywiście, Panie dadzą sobie radę w każdych okolicznościach, ale w tym przypadku będzie im dużo łatwiej. Ponadto, mogą skorzystać z odpowiednich podnośników, ułatwiającym im zapełnianie podajnika;
  • tego rodzaju piec można zaprogramować np. w taki sposób, że proces ogrzewania rozpocznie się na 2 godziny przed naszym powrotem do domu z pracy. Dzięki temu wejdziemy do ciepłych pomieszczeń i nie będziemy musieli zaczynać popołudnia od napalenia w piecu, szczękając zębami z zimna.

Obydwa te cele umożliwia ekogroszek workowany, czyli – jak wskazuje nazwa – pakowany w worki, co zabezpiecza materiał przed zawilgoceniem oraz wywietrzeniem. Jasno określona porcja (wiemy, ile opału jest w worku) oraz ściśle wyliczone parametry (opisane na opakowaniu), pozwalają precyzyjnie zaplanować wysokość temperatury oraz obliczyć czas potrzebny do jej uzyskania. Innymi słowy, jest to opcja eliminująca przykre niespodzianki ciepłownicze.

Podsumowanie, czyli gdzie i kiedy sprowadzić sobie ekogroszek?

Ekogroszek workowany jest łatwy w obsłudze, tak, że poradzi sobie z nim zarówno Pan, jak i Pani domu. Jest materiałem przyjaznym dla środowiska, ekonomicznym pod względem finansowym oraz wydajnym jeśli chodzi o ilość uzyskiwanego ciepła.

Gdzie warto go sprowadzić? Przede wszystkim do ogrzewania własnego domu, ale także budynków gospodarczych czy mniejszych budynków użyteczności publicznej, np. przedszkoli.

Kiedy sprowadzić ekogroszek workowany? Tak naprawdę, o każdej porze roku. Zrobienie zapasów na zimę stanowi oczywistość, ale jeżeli domowa kotłownia odpowiada także za dostarczanie ciepłej wody, ekogroszek stanowi opał, jaki może być stosowany przez 12 miesięcy w roku. Produkt jest dostępny w różnych kategoriach kalorycznych, co ułatwia użytkowanie, ponieważ w zależności od aktualnych potrzeb, można kupić jego określoną wersję. Warto przy tym zadbać o to, by ekogroszek sprowadzać z firmy o wysokiej renomie, tylko wówczas mamy gwarancję, że jego jakość realnie odpowiada opisowi na opakowaniu.