21 czerwca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Dywan czysty jak w dniu zakupu, czyli usługa prania dywanów Karcherem

Dywan jest jedną z najczęściej wybieranych dekoracji, zwiększających przytulność pomieszczenia i wprowadzających do niego miłą atmosferę. Niestety, dywan jest narażony na liczne zabrudzenia, które mogą spowodować, że jego wygląd szybko stanie się niezadowalający. W takiej sytuacji warto zamówić usługę prania dywanów.

Fachowiec z profesjonalnym sprzętem

Firmy, które oferują pranie dywanów czy pranie tapicerki samochodowej, działają zupełnie inaczej niż tradycyjne pralnie. Pralnie, co prawda, wyczyszczą dywan, jednak wymagane jest jego samodzielne złożenie i zawiezienie do punktu świadczącego usługę. Znacznie wygodniejsze jest skorzystanie z pomocy fachowców, którzy przyjadą bezpośrednio do domu klienta i wypiorą dywan na miejscu.

Profesjonaliści korzystają ze sprzętu marki Karcher, która gwarantuje, że z dywanu znikną nawet najtrudniejsze plamy. Urządzenie dodatkowo sprawi, że włókna staną się odporniejsze na zabrudzenia, gdyż zostaną pokryte specjalną warstwą ochronną, która zapobiega wnikaniu brudu do dywanu. Warto zaznaczyć, że fachowcy korzystają z silnych, ale bezpiecznych środków czyszczących, co sprawia, że Karcher można wykorzystać do prania dywanów każdego typu:

– o krótkim i długim włosiu,
– z włókien naturalnych i syntetycznych,
– o trwałym kolorze i podatnych na odbarwienia.

Urządzenia piorące Karcher mogą być również wykorzystywane do czyszczenia wykładzin i tapicerek mebli, dzięki czemu podczas jednej wizyty, fachowiec może usunąć problematyczne plamy również z kanap, foteli, puf, krzeseł czy z pokrowców materacy.

Pranie szybkie i skuteczne

Usługa prania dywanów Karcherem to wydatek kilku złotych za metr kwadratowy, natomiast cena czyszczenia tapicerki waha się od 25 do 100 złotych w zależności od typu mebla oraz poziomu zabrudzenia. Jeżeli plamy będą uporczywe, koszt ich usunięcia z wszystkich wykładzin i dywanów, a także z tapicerek meblowych wyniesie nawet kilkaset złotych, jednak samodzielne czyszczenie zajmie co najmniej kilka dni. Ponadto jego efekty mogą być mizerne, pomimo spędzenia wielu godzin na szorowaniu i pocieraniu najtrudniejszych zabrudzeń. W takim przypadku okazuje się, że o wiele bardziej opłacalne będzie wynajęcie fachowca – wykona on swoje zadanie perfekcyjnie, a jego klient zaoszczędzi czas, który poświęciłby na wielogodzinne sprzątanie, oraz pieniądze, jakie musiałby wydać na zakup wielu preparatów do prania dywanów i tapicerek.

Co ważne, środki piorące, jakich używa się w urządzeniach marki Karcher, sprawiają, że z dywanu, tapicerki lub wykładziny znikają plamy z tłuszczu, kawy, herbaty, wina, farb plakatowych, plasteliny, soków, krwi czy też z trawy i błota. Ponadto Karcher usunie z włókien dywanu sierść zwierząt, kurz i roztocza, co jest niezwykle istotne dla alergików oraz osób cierpiących na astmę. Osoby o obniżonej odporności z powodu choroby nowotworowej, przeszczepu bądź innego schorzenia zyskają natomiast pewność, że z ich dywanu zniknęły wszelkie bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty, mogące wywołać u nich poważne dolegliwości zdrowotne.