drzwi wejsciowe z plyty mdf
10 stycznia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Drzwi z płyty MDF – gdzie najlepiej się̨ sprawdzają̨?

Wymiana drzwi wiąże się z dość sporymi kosztami, dlatego wiele osób szuka tańszych rozwiązań. Zamiast klasycznych, drewnianych drzwi, można wybrać te z płyty MDF. Drzwi z tego materiału charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością, niż te wykonane z płyty wiórowej, a ich ceny są bardzo do siebie zbliżone. Dowiedz się, gdzie najlepiej sprawdzą się drzwi z płyty MDF.

 

Czym charakteryzują się drzwi z płyty MDF?

Drzwi wykonane z płyty MDF zawdzięczają swoją wytrzymałość i gęstość dzięki sprasowanym pod ciśnieniem włóknom drzewnym. Dodatkowo są one bardzo rozdrobnione i zaprawione żywicą oraz innymi środkami utwardzającymi. Wszystko to sprawia, że oprócz trwałości i odporności na złamania i uszkodzenia, drzwi z płyty MDF charakteryzują się też bardzo dobrą izolacją akustyczną. Dzięki temu idealnie nadają się na drzwi wewnętrzne, które pomogą oddzielić od siebie pomieszczenia i skutecznie wyciszyć wnętrze domu.

 

Swoją popularność drzwi z płyty MDF zawdzięczają głównie swojej niskiej cenie, za którą można otrzymać drzwi wysokiej jakości. Wybierają je również osoby, które chcą, aby drzwi były kolejną ozdobą wnętrza ich domu. Ze względu na twardość płyty MDF, łatwiej jest ją odpowiednio obrobić, bez ryzyka uszkodzenia materiału. Dodatkowo gęstość płyty odpowiada za jej gładką powierzchnię, dzięki czemu nie trzeba jej intensywnie szlifować. Wszystkie te cechy pozwalają na wytworzenie drzwi, które będą posiadać ozdobne frezowania lub nawet wycięte w powierzchni wzory.

 

Drzwi z płyty MDF można również zakupić w różnych wykończeniach. Oprócz standardowych gładkich, z fakturą imitującą prawdziwe drewno, dostępne są również drzwi w jednolitym kolorze, pomalowane farbą kryjącą oraz okleinami naturalnymi i sztucznymi. Od rodzaju wykończenia zależy też cena drzwi, najdroższe będą pokryte fornirem, a najtańsze farbą.

 

Czy drzwi z płyty MDF nadadzą się do każdego pomieszczenia?

Wybierając materiał, z którego mają być wykonane drzwi, powinno się mieć na uwadze ich przeznaczenie. Drzwi z płyty MDF są świetnym rozwiązaniem zarówno do wnętrza domu i pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Płyta MDF jest nawet o 50% gęstsza, niż lite drewno, a co za tym idzie, jest o wiele bardziej wytrzymała i trudniejsza do sforsowania. Dzięki dodatkowym zabezpieczeniom stosowanym w drzwiach zewnętrznych, zapewnia trwałą ochronę domu.

 

Chcąc kupić dobre drzwi zewnętrzne, powinno się wybrać firmę, która tak jak Drzwi Kisiel, specjalizuje się w sprzedaży drzwi zewnętrznych jedynie najlepszych producentów i marek. Drzwi z płyty MDF mogą być również stosowane do pomieszczeń prowadzących do kotłowni i innych pomieszczeń gospodarczych. Ponieważ są to newralgiczne miejsca, które mogą stać się dodatkowym zagrożeniem dla bezpieczeństwa domu, je również warto zabezpieczyć dobrymi drzwiami.

 

Drzwi z płyty MDF można wybrać zarówno do pomieszczeń wewnętrznych, które nie wymagają wzmożonej ochrony, jak i na zewnątrz, gdzie za pomocą systemów antywłamaniowych, staną się doskonałymi drzwiami wejściowymi. Warto też zakupić je u producenta lub dystrybutora, który zapewni gwarancję wysokiej jakości drzwi, dzięki czemu klient będzie miał pewność, że dokonał właściwego wyboru na lata.