drzwi wewnetrzne wejsciowe
19 sierpnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Drzwi wewnętrzne – czym kierować się przy ich wyborze?

Istotnym elementem w każdym mieszkaniu są drzwi wewnętrzne. Pozwalają one odseparować poszczególne pomieszczenia i zapewniają prywatność lokatorom, kiedy jej potrzebują. Dzięki nim da się także odgrodzić kuchnię, więc podczas gotowania zapachy nie będą rozchodzić się po lokalu. Przy wyborze drzwi wewnętrznych warto kierować się między innym ich funkcjonalnością oraz stylem wykonania.

 

Czy wybór drzwi wewnętrznych jest istotny?

 

Podczas urządzania mieszkania warto poświęcić czas na wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych. Montaż tych samych rozwiązań w całym mieszkaniu nie zawsze będzie najlepszym pomysłem. Na przykład przeszklone drzwi nie będą odpowiednie do toalety czy łazienki, natomiast świetnie nadadzą się do odgrodzenia pokoju dziennego od reszty mieszkania.

Także do pomieszczeń o specjalnym zastosowaniu warto wybrać inny rodzaj drzwi wewnętrznych niż do pozostałych. Do domowego biura skrzydła powinny być grubsze oraz bez żadnych elementów szklanych. Dodatkowo warto wyposażyć je w zamek, dzięki czemu do pokoju nie dostaną się niepożądane osoby.

 

Czym kierować się przy wyborze drzwi wewnętrznych?

 

Podstawowym kryterium przy wyborze drzwi wewnętrznych jest ich zastosowanie. Warto też dobrać je do stylu wyposażenia wnętrza. Jeżeli pokój jest w ciemnych barwach, to należy zdecydować się na podobną kolorystykę drzwi. Również gdy znajdujące się w pomieszczeniu meble wykonane są w nowoczesnym stylu, to najlepszym wyborem będą skrzydła podobne pod względem wizualnym.

Innym ważnym kryterium podczas dokonywania zakupu drzwi wewnętrznych są ich funkcje związane z bezpieczeństwem. Wskazane jest, aby pełniły one ochronę przeciwpożarową. Dzięki temu w przypadku powstania pożaru pozwolą one przez jakiś czas zabezpieczyć lokatorów i dadzą czas potrzebny na ewakuację.

 

Jakie są rodzaje drzwi wewnętrznych?

 

W trakcie poszukiwania drzwi wewnętrznych można spotkać się z ich różnymi rodzajami. Poza klasycznymi modelami, znanymi z większości domów, dostępne są także opcje dwuskrzydłowe, hybrydowe albo szklane. Niektóre firmy, jak na przykład Oknomix, oferują drzwi wykonane na indywidualne życzenie lub w nietypowych rozmiarach. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne i pozwoli spełnić wszelkie oczekiwania klienta.

Poza standardowymi drzwiami można spotkać się z tak zwanymi harmonijkami. Można je zwijać i rozwijać, przez co nie zajmują tyle miejsca, co klasyczne rozwiązania. Innym, ciekawym pomysłem mogą być drzwi przesuwne, które są bardzo popularne w krajach azjatyckich ze względu na swoją użyteczność.