21 sierpnia 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Domowy plac zabaw. Zabawki do ogrodu

Domowy plac zabaw to świetna zabawa dla dzieci. Warto wykorzystać miejsce w ogrodzie kreatywnie i rozsądnie. Dobór zabawek jest tak samo ważny, jak usytuowanie ich w przestrzeni. Przeczytaj, jakie zabawki są najlepsze do ogrodu. Sprawdź, gdzie powinno znajdować się miejsce w ogrodzie, w którym bawią się dzieci. Stwórz niesamowity kącik dla swoich maluchów.

Jakie zabawki są najlepsze do ogrodu?

Świetnym pomysłem jest kupno piaskownicy. Dzieci uwielbiają budować zamki z piasku, czy tworzyć rozmaite rzeczy, które umożliwią im różnego rodzaju zabawy. Dzięki zabawie w piasku dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność. Piaskownica zatem jest dobrym pomysłem. Jej dobór to kwestia indywidualna. Plastikowe piaskownice są świetnym rozwiązaniem, jeżeli do dyspozycji mamy małą przestrzeń.

Wiele radości mogą sprawić wszelkiego rodzaju domki i namioty. Tam maluchy mogą się ukryć i wymyślać nowe zabawy. Zaletą namiotu jest to, że w każdym momencie można go złożyć. Drewniany domek to klasyka, która nie dość, że przyniesie dzieciom wiele radości, to będzie spełniać także funkcję dekoracyjną – tłumaczy specjalista z firmy Kraina Zabawy.

Następną zabawką, która znajdzie wielu miłośników, będzie huśtawka ogrodowa. Jej montaż nie jest skomplikowany. Niektóre modele można powiesić na drzewie. Dzieci uwielbiają huśtawki – jest to nie lada atrakcja. Tego typu zabawka może zmotywować je do spędzania większej ilości czasu na dworze – a przecież o to nam chodzi.

Przy wyborze zabawek warto sprawdzać, jakie nowości pojawiły się na rynku. Nieustannie produkowane są nowe rzeczy, które mogą zaciekawić dziecko i sprawić, że spędzi ono czas produktywnie. Bądźmy zatem na bieżąco.

Zawsze warto sugerować się zdaniem czy potrzebą dziecka – w końcu zabawka ma być właśnie dla niego. Pozwólmy zatem jemu zadecydować. Nie wybierajmy zabawek samodzielnie. Zdanie dziecka też się liczy i powinno brać się je pod uwagę.

Jak wydzielić w ogrodzie przestrzeń do zabawy?

Pamiętajmy, że dorośli powinni dbać o bezpieczeństwo dzieci. Przestrzeń zabawy powinna znajdować się w zasięgu wzroku dorosłych. Bywa, że dzieci wpadają na różne pomysły – nie wszystkie są bezpieczne. Dlatego tak ważne, aby zawsze kontrolować zabawy maluchów.

Dzieci muszą przy tym mieć świadomość, że ich kącik jest cały dla nich. To ważne, aby czuły się swobodnie. Dlatego też nie powinien on znajdować się zbyt blisko miejsca, w którym przebywają dorośli – należy znaleźć złoty środek. Dobrze podzielić ogród na różnego rodzaju strefy.