Domki i altanki ogrodowe
8 września 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Domki i altanki w ogrodzie. Przegląd rozwiązań

Ogród to nie tylko bujnie rosnące i zadbane rośliny, ale także cieszące się coraz większą popularnością elementy ogrodowej architektury, które możemy umieścić w swoim ogrodzie nie tylko w celach poprawy jego funkcjonalności, ale także wyglądu. Jak domki i altanki ogrodowe podnoszą komfort korzystania z ogrodu? Dlaczego warto zdecydować się na ustawienie ich w swoim ogrodzie?

Od projektu do realizacji, czyli ogród szyty na miarę indywidualnych potrzeb

Ogród to prywatna oaza zieleni, miejsce relaksu, rodzinnych spotkań oraz przestrzeń, która ma nam zapewniać komfort obcowania z naturą. Ogród nie musi być duży, aby stał się miejscem, w którym poczujemy się dobrze i będziemy chętnie spędzali czas, ale powinien być tak zaprojektowany, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał, co pozwoli w pełni cieszyć się posiadaniem nawet niewielkiego skrawka zieleni wokół domu.

Ogrodowa architektura jest ważnym elementem projektowania ogrodu. W szczególności warto zastanowić się nad umieszczeniem w swoim ogrodzie elementów małej architektury np. altany, która zapewni upragniony cień w upalne dni, doda ogrodowi wyjątkowego klimatu oraz podkreśli styl jego aranżacji – wyjaśnia ekspert z firmy OGRODY MAREK WRÓBEL.

Mała architektura ogrodowa – poznaj jej zalety

Nieważna jest wielkość ogrodu, bo liczy się przede wszystkim jego odpowiednia aranżacja. Altany i domki ogrodowe idealnie wpasują się w naturalne piękno każdego ogrodu, zwiększając komfort korzystania z przydomowej przestrzeni. Piękna altana może stać się ulubionym miejscem wypoczynku każdego z domowników, zapewniając nie tylko błogi relaks, ale także chwile beztroskiej zabawy dla najmłodszych członków rodziny. Obsadzona kolorowymi kwiatami, pnączami lub zimozielonymi krzewami będzie ozdobą ogrodu także poza sezonem letnim. Warto wiedzieć, że altana może stać się elementem, dzięki któremu wybierzemy styl aranżacji naszego ogrodu i zyskamy przestrzeń, o której zawsze marzyliśmy.

Równie ważnym elementem ogrodowej architektury są domki ogrodowe, które mylnie kojarzymy jedynie z dziećmi. Estetycznie wykonane i sprytnie wkomponowane w ogrodowy krajobraz domki ogrodowe zapewniają miejsce do przechowywania narzędzi i maszyn ogrodowych, a także innego wyposażenia ogrodu np. mebli ogrodowych. Dzięki funkcjonalnej architekturze ogrodowej możemy utrzymać idealny porządek oraz oszczędzić miejsce w garażu i innych pomieszczeniach, w których zwykle przechowujemy narzędzia i akcesoria ogrodowe.