Domek pod miastem dla rodziny z dziećmi
4 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Domek pod miastem jako idealne miejsce do życia dla rodzin z dziećmi

Wiele polskich rodzin z dziećmi, poszukując mieszkania, decyduje się na domek pod miastem. Obrzeża miasta kuszą przede wszystkim większą przestrzenią, dużą ilością zieleni i czystszym powietrzem. Bez wątpienia – mieszkanie w domu na obrzeżach miasta ma wiele zalet. Dlaczego domek pod miastem to idealne miejsce do życia dla rodzin z dziećmi? Poznaj 4 główne powody!

Obecnie, w trakcie trwającej od kilku lat pandemii koronawirusa, wiele osób woli inwestować w dom, niż w mieszkanie. Polacy – a w szczególności rodziny z dziećmi, doceniają dom za przestrzeń, dużą ilość zieleni, ale nie tylko. Co sprawia, że rodziny z dziećmi coraz częściej wybierają domy na obrzeżach miasta, zamiast mieszkań w centrach? Oto 4 główne powody!

Atrakcyjne ceny

Nie jest tajemnicą, że obecnie wysokie ceny mieszkań w centrach miast przyprawiają o zawrót głowy. Często okazuje się, że za niewielkie, 30-40 metrowe mieszkanie w centrum miasta trzeba zapłacić tyle, ile za 100 metrowy dom pod miastem. Dodajmy, że dom z ogrodem. Warto zaznaczyć, że – o ile niewielkie mieszkanie będzie wystarczające dla singla czy pary, o tyle dla rodziny z kilkorgiem dzieci, może okazać się zwyczajnie za ciasne.

Doskonałe skomunikowanie z miastem

Zakup nieruchomości na obrzeżach miasta – na przykład domu jednorodzinnego pod Warszawą, to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi zarówno młodszymi, jak i tymi w wieku szkolnym. Okoliczne miejscowości są bowiem doskonale skomunikowane z centrum miasta, a to z kolei sprawia, że dojazd do szkoły, na uczelnię, a także do obiektów kultury czy większych sklepów, nie stanowi problemu. Godnym polecenia, doświadczonym deweloperem, oferującym funkcjonalne domy wolnostojące pod Warszawą, a także nowoczesne mieszkania w Piasecznie, jest IMMOBART.

Cisza, spokój, przestrzeń

Pisząc o zaletach mieszkania w domu pod miastem, nie sposób pominąć ciszy, spokoju i niemal niczym nieograniczonej przestrzeni – zarówno jeśli chodzi o sam dom, jak i teren wokół – gdzie – przyznajmy, jest go znacznie więcej, niż w ciasnym mieszkaniu w bloku. Rodziny z dziećmi doceniają dom za swobodę, brak bliskości – nieraz uciążliwych i męczących sąsiadów oraz za niezależność. Nie bez znaczenia jest również dostęp do własnego ogródka czy posiadanie miejsc parkingowych na wyłączność – czego często w mieście na próżno można szukać.

Czyste powietrze i duża ilość zieleni

Jednym z czynników, które w dużej mierze skłaniają rodziny z dziećmi do wyboru domu pod miastem, jest czystsze, niż w samym centrum miasta – powietrze. Również znacznie większa, niż w centrum miasta, liczba naturalnych terenów zielonych przekonuje rodziny, że to właśnie w domu na obrzeżach miasta warto zamieszkać.