domek letniskowy
6 czerwca 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Domek na lato. Dlaczego warto posiadać własny domek letniskowy?

Działkowy relaks na łonie natury, wśród zieleni i świeżego powietrza – dla wielu osób to najlepszy sposób spędzania wolnego czasu, zwłaszcza w sezonie letnim. Tego typu wypoczynek można jednak uczynić jeszcze atrakcyjniejszym. W jaki sposób? Wystarczy zainwestować w funkcjonalny domek letniskowy. Zobaczmy, jakie zalety niesie ze sobą posiadanie działkowych ,,czterech kątów”.

Estetyka

Elegancko wyglądający, filigranowy domek letniskowy, stanowi ciekawą ozdobę każdej działki. Naturalnym wyborem wydaje się łatwy w utrzymaniu domek drewniany, idealnie komponujący się z otaczającą go zielenią. Wnętrza ,,drewniaka” posiadają niepowtarzalny klimat, sprawiając wrażenie bezpośredniego obcowania z naturą. Do wykonania domku, w zależności od preferencji, możemy użyć rożnego rodzaju drewna (np. świerku czy sosny) oraz bogatej gamy zdobień i kolorów.

Praktyczność

Wzniesienie domku letniskowego w znaczący sposób podwyższa walory użytkowe naszej działki. Letniskowiec stanowi ,,bezpieczną przystań”, w której znajdziemy spokój, schronimy się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, czy też skorzystamy z noclegu. W domku możemy również swobodnie składować narzędzia, sprzęt sportowy i inne przedmioty. W przypadku ,,drewniaków”, dodatkową zaletą jest ich funkcjonalna struktura –  drewno, jako materiał budowlany posiadający zdolność oddychania, zapewnia domowym wnętrzom naturalny obieg powietrza oraz izolację termiczną.

Prostota

Martwisz się, że podejmując decyzję o wzniesieniu własnego domku działkowego, skazujesz się na wiele tygodni prac budowlanych? Nic bardziej mylnego! Drewniane letniskowce to konstrukcje niezwykle proste w instalacji. Profesjonalne firmy potrafią wykonać niezbędny montaż już w ciągu 2-3 dni. Przykładem takiego przedsiębiorstwa, budującego wysokiej klasy letniskowe domki drewniane, jest szczeciński ,,Partner”. Dla amatorów majsterkowania, działających w myśl zasady ,,zrób to sam”, do nabycia dostępne są również zestawy domków, służące do samodzielnej instalacji.

Opłacalność

Zainwestowanie w drewniany domek letniskowy to po prostu opłacalny interes. Koszt wzniesienia tego typu konstrukcji jest stosunkowo niewielki – może być nawet o jedną trzecią tańszy od klasycznych rozwiązań murowanych. W przypadku ,,drewniaka”, nie musimy przeznaczać olbrzymich kwot pieniędzy na materiały budowlane czy przedłużające się prace montażowe. Czysta korzyść i wytchnienie dla portfela! A jednocześnie niezwykły komfort, pozwalający nadać naszym działkowym wakacjom nowego oblicza.