dom-letniskowy
28 października 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Dom letniskowy bez zezwolenia? To możliwe

Spędzanie wakacji z dala od zgiełku miasta to marzenie niejednej rodziny. Aby stworzyć idealne miejsce na letni urlop, potrzebny nam domek letniskowy. Nie każdy wie, że nie każda inwestycja budowlana wymaga specjalnego pozwolenia. Dowiedzmy się więcej, aby następne wczasy spędzić tak, jak zawsze pragnęliśmy.

Jakie budynki nie wymagają pozwolenia?

Są pewne sposoby, aby uniknąć załatwiania formalności i w prostszy sposób stworzyć sobie letnią oazę. Budowa wolnostojących, parterowych budynków gospodarczych, garaży, altan, przydomowych ganków oraz oranżerii, a także wolnostojących budynków rekreacji indywidualnej nie wymaga nie wymaga starania się o zezwolenie na inwestycję – mówi nasz ekspert z firmy Domtop Zgierz.

Są jednak pewne obostrzenia. Powierzchnia budynków nie może być większa niż 35 m2. Inaczej sprawa ma się przy oczku wodnym, które również nie wymaga pozwolenia, jednak nie jest miejscem letniego wypoczynku. Może być dodatkową atrakcją koło altany, a jej wielkość może wynieść maksymalnie 50 m2.

Kiedy nie trzeba zgłaszać prac budowlanych?

Wiele prac budowlanych nie wymaga zezwolenia, ale jest również wolne od ich zgłaszania. Można spokojnie zająć się działaniami, nie przejmując się formalnościami. Takie prace budowlane obejmują stawianie altan i obiektów gospodarczych o wspomnianej powyżej powierzchni, budowanie obiektów małej architektury, ogrodzeń i wykonywanie ociepleń.

Domek letniskowy – wybierz odpowiednią firmę

Jeśli zamierzasz zbudować sobie domek letniskowy bez zezwolenia, wybierz sprawdzoną firmę, taką jak Domtop Zgierz. Liczy się najwyższa jakość produkowanych wyrobów, które mają cieszyć przez lata. Konkurencyjna oferta ma również wyróżniać się ceną, terminowością i funkcjonalnością rozwiązania. Tylko wtedy będziemy cieszyć się przyjemnymi wakacjami w gronie najbliższych, w idealnym domku spełniającym nasze oczekiwania.