kladzenie-tapety
14 maja 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto zlecić tapetowanie specjalistom?

Samodzielne tapetowanie to niełatwa sztuka wymagająca ogromnych umiejętności, odpowiednich narzędzi oraz dużych pokładów wolnego czasu. Tak czy inaczej w większości przypadków efekt będzie odbiegał od tego, jaki możemy uzyskać korzystając z usług profesjonalnej firmy remontowej. Różnice te polegają przede wszystkim na tym, że budowlańcy po prostu znają się na rzeczy, mając przy tym za sobą setki – jeśli nie tysiące – godzin doświadczenia w omawianej materii.

Zasady odpowiedniego kładzenia tapet

Aby położyć tapetę, która będzie się pięknie prezentowała, stanowiąc przy okazji trwały element wystroju wnętrza niepoddający się czynnikom zewnętrznym należy znać wiele specyficznych zasad. Kładzenie tapet może wydawać się czynnością łatwą tylko jeśli się go nie podjęliśmy. Prawdą jest jedynie fakt, że jego założenia są proste, przez co rozumie je każdy. Szkopuł tkwi jednak w niuansach, które najczęściej poznajemy już w trakcie remontu. Na korektę może być jednak za późno, dlatego najlepiej powierzyć tapetowanie profesjonalnej firmie z ogromnym doświadczeniem rynkowym, takiej jak Lux-tap Radosław Owerko. Ma to szczególne znaczenie w przypadku tapet o wysokiej jakości, a zwłaszcza fototapet, które są jednymi z trudniejszych w montażu. Ich wymagania są spore, a zatem wymagają specyficznego podejścia – na nic zdadzą się poradniki i wytyczne, najważniejsze jest to, by posiadać odpowiednie doświadczenie. Dzieje się tak głównie dlatego, że na fototapecie od razu widać wszelkie błędy zniekształcające odbiór obrazu, który formuje się za ich pomocą.

Przygotowanie podłoża pod tapetę

Odpowiednie przygotowanie podłoża – czyli ściany – pod montaż tapety to kwestia równie kluczowa jak sam jej montaż. Profesjonalna firma remontowa od razu zauważy, jakie mankamenty podłoża należy zniwelować przed położeniem tapety. Do jednych z najczęstszych problemów należy wilgoć, która nie tylko zmniejsza walory estetyczne każdej tapety, ale może wręcz uniemożliwić jej poprawne zamontowanie. Należy koniecznie podjąć działania zwalczające wilgoć oraz zabezpieczające budynek przed jej ponownym pojawieniem się. Zakrycie wybijającej się wilgoci czy grzybów nową tapetą nie jest żadnym rozwiązaniem – szkoda, że tak wielu Polaków nadal sięga po tego typu pomysły, maskując problem zamiast się go pozbyć. W ten sposób pieniądze wydane tak na tapetę jak i ekipę remontową idą po prostu na marne. Dlatego właśnie najlepiej zaprosić fachowca na krótki rekonesans, dzięki któremu oceni on jakość podłoża i zaleci środki pozwalające na jej zwiększenie – tak, by tapeta mogła cieszyć oko przez wiele długich lat.