Pranie dywanów
10 stycznia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto zlecić pranie dywanów profesjonalistom?

Dywan to atrakcyjny element wystroju wnętrza, który potrafi uczynić je o wiele bardziej przytulnym i komfortowym. Jest to również element szczególnie narażony na zniszczenia i zabrudzenia, dlatego dokładne wyczyszczenie dywanu wymaga często profesjonalnego sprzętu i odpowiedniej wiedzy co do różnych rodzajów materiałów i tworzyw, z których wykonany jest przedmiot.

Dlaczego nie warto samodzielnie prać dywanu?

Różnorodność materiałów, z jakich wykonane są niektóre dywany, sprawia, że nie zawsze wiadomo jak wyczyścić dane tworzywo i jakich środków chemicznych użyć. To generuje ryzyko użycia zbyt silnych środków chemicznych lub złej techniki czyszczenia i narażenie dywanu na nieodwracalne zniszczenia. Zazwyczaj w domu nie można skorzystać z profesjonalnego sprzętu, który przy pewnych rodzajach tkanin jest niezbędny. Domowe sposoby czyszczenia są czasami bardzo pracochłonne i zajmują wiele czasu, a nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Aby dokładnie wyczyścić dywan i zachować jego atrakcyjny wygląd należy dysponować odpowiednią wiedzą w zakresie doboru środków chemicznych do rodzaju tkanin i metod czyszczenia. Profesjonalne usługi w zakresie prania dywanów oferuje firma My pierzemy w Warszawie, która dysponuje szerokim zakresem technik i sprzętu do czyszczenia dywanów.

Zalety profesjonalnego czyszczenia dywanów

Korzyści z wynajęcia firmy specjalizującej się w praniu dywanów to przede wszystkim duża oszczędność czasu i gwarancja bezpieczeństwa stosowanych metod i środków. Skuteczne i dokładne wyczyszczenie dywanów jest możliwe jedynie dzięki zastosowaniu profesjonalnego, nowoczesnego sprzętu, szczególnie jeżeli konieczne jest wyczyszczenie trudnych zabrudzeń. Profesjonaliści dysponują także specjalnymi, przeznaczonymi do konkretnych materiałów środkami chemicznymi, które zazwyczaj nie są dostępne w zwykłym sklepie. Dodatkowo w zakresie usług można wykonać np. ozonowanie, które ma działanie dezynfekujące i pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Takie oferty są szczególnie atrakcyjne dla posiadaczy zwierząt domowych. Profesjonalne pranie pozwala pozbyć się sierści, a także zapachu moczu. Specjalistyczne techniki pozwalają również na eliminacje roztoczy, bakterii i wirusów, co ma korzystny wpływ nie tylko na wygląd dywanu, ale także na zdrowie domowników. Dzięki profesjonalnym usługom delikatne i drogie tkaniny takie jak wełna, wiskoza, materiały orientalne i dywany wykonywane ręcznie, nie ulegną uszkodzeniom i zachowają swoje właściwości. Takie pranie to gwarancja zarówno czystości, jak i pielęgnacji i impregnacji materiałów.