29 września 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto zdecydować się na ręcznie kute balustrady?

Ręcznie kute balustrady stanowią kunsztowne i solidnie wykonane ogrodzenia. Wykonuje je się z trwałych i odpornych na korozję materiałów, co sprawia, że są tak chętnie wybierane przez osoby pragnące w oryginalny i efektowny sposób ogrodzić swoją posesję. Doskonale pełnią zarówno funkcję ochrony podwórza, jak i stanowią prawdziwą ozdobę naszego domu.

Zalety ręcznie kutych balustrad

Ręcznie kute balustrady są wykonywane w warsztatach kowalstwa artystycznego, takich jak na przykład warsztat kowalstwa artystycznego Metalex-Szyma. Każdy element jest wykonywany osobno, dzięki czemu całość ogrodzenia prezentuje się niezwykle efektownie oraz posiada swój unikalny charakter. Kowale wykonują je ręcznie, mamy więc pewność, że każdy element zostanie dopracowany w najmniejszym szczególe oraz doskonale wpasuje się w estetykę naszego podwórza. Decydując się na wykonanie takich balustrad, możemy także samodzielnie zaprojektować ich wygląd, dobrać kolorystykę oraz rozmiar ogrodzenia. Co ważniejsze, balustrady kute ręcznie, wykonywane są w całości z wysokiej jakości materiałów, których wykorzystanie jest gwarancją trwałości takiego ogrodzenia przez wiele lat. Ich wybór jest więc inwestycją na długie lata.

Poszczególne elementy balustrad wykonywane są z materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne, a ich wygląd i estetyka pozostaje niezmienna mimo deszczu, mrozu oraz wiatru. Twarde gatunki metali gwarantują także wysoki poziom bezpieczeństwa naszej posesji, gdyż nie poddają się próbom ich odkształcenia. Balustrady wykonane w profesjonalnych warsztatach kowalstwa artystycznego są także odporne na działanie czynników chemicznych i biologicznych, co przyczynia się bezpośrednio do łatwości ich utrzymania w czystości. W rzeczywistości, takie balustrady praktycznie nie wymagają bowiem przeprowadzania na nich prac konserwacyjnych. Nie ma potrzeby ich czyszczenia, smarowania ani prowadzenia innych pracochłonnych prac konserwatorskich.

Balustrady ręcznie kute – zastosowanie

Ręcznie kute balustrady mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako samodzielne ogrodzenie posesji, jak także łączone z elementami murowanymi. Można z nich wykonywać m.in. furtki, bramy wjazdowe, a nawet poręcze schodów oraz balustrady okalające balkony i tarasy. Decydując się na ręczne wykonanie balustrad kutych, musimy liczyć się z dość wysokim kosztem ich wykonania, ale jako że jest to inwestycja na wiele lat, często okazuje się, że w rzeczywistości stanowią one jedno z najbardziej ekonomicznych i trwałych rozwiązań pozwalających na ogrodzenie swojej posesji.