kuchnia na wymiar
21 października 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto zdecydować się na meble na wymiar zamiast gotowych zestawów?

Oferta firm specjalizujących się w seryjnej produkcji mebli jest dziś niezwykle obszerna. Z drugiej strony coraz większą popularnością cieszą meble produkowane na wymiar – i chodzi tu nie tylko o zabudowę kuchni, czy garderoby, ale również wyposażenie biur, sypialni czy salonów. Sprawdź kilka powodów, dla których warto zdecydować się na to drugie rozwiązanie.

Meble skrojone do miary pomieszczenia

Meble na wymiar to sprzęty kojarzone przede wszystkim z zagospodarowaniem przestrzeni kuchni. Istnieją co prawda szafy i szafki produkowane seryjnie, jednak nawet najlepszy na rynku zestaw gotowych mebli kuchennych ma istotną wadę – nie jest uniwersalny, nie będzie pasowało do każdego wnętrza. Decydując się na meble z katalogu należy liczyć się ze stratą pewnej części przestrzeni, która stanie się po prostu nieużywana, gdyż meble nie będą do niej dopasowane. Meble na wymiar co prawda również nie są uniwersalne, jednak skrojone specjalnie na potrzeby jednego, konkretnego pomieszczenia. Dzięki nim można wykorzystać tyle przestrzeni, ile to tylko możliwe, co jest szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń o stosunkowo niewielkim metrażu. Dobrze przemyślane i zaprojektowane meble sprawią, że nawet bardzo małe pomieszczenia stanie się funkcjonalne. Dotyczy to oczywiście nie tylko zabudowy kuchni, ale również łazienek, sypialni, szaf wnękowych i innych mebli, które można znaleźć w ofercie firmy Unikkon.

Sprzęto dopasowane do indywidualnych potrzeb

Kolejnym ważnym atutem mebli na wymiar jest to, że mogą one zostać skonstruowane specjalnie pod kątem zaspokojenia indywidualnych potrzeb użytkownika. Dobrym przykładem są tu biurka, które powinny zapewniać pełną ergonomię pracy – w tym celu muszą posiadać odpowiednie wymiary. Dopasowanie biurka z katalogu, szczególnie dla osoby, która nie mieści się w uśrednionych standardach może być sporym problemem. Zlecenie wykonania biurka na miarę jest rozwiązaniem tego problemu.

Kontrola nad estetyką

Meble powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. W końcu to właśnie od nich w dużej mierze zależy to, jak prezentują się wnętrza. Zakup całego zestawu mebli, na przykład foteli i kanapy czy regału, komody i biurka jest rozwiązaniem prostym, ale nie dającym gwarancji, że pomieszczenie dzięki nim będzie wyglądać atrakcyjnie. Wręcz przeciwnie, może w nich zagościć monotonia. Decydując się na meble na wymiar nie tylko uniezależniamy się od rynkowej oferty producentów mebli – zyskujemy również dużą wolność w kreowaniu estetyki wnętrza.