16 czerwca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto zdecydować się na dom modułowy?

Marzy ci się własny dom, ale nie chcesz tracić czasu i nerwów na kilkunastomiesięczną budowę? Chcesz jak najszybciej zamieszkać na swoim, ale nie interesuje cię kredyt na kilkadziesiąt lat i nie jesteś pewien, jakie potrzeby lokalowe będziesz miał w przyszłości? Dom modułowy jest rozwiązaniem dla ciebie.

Budowa domu w tradycyjnej technologii murowanej jest szalenie czasochłonna, wymaga olbrzymich nakładów finansowych i wiąże się z całym mnóstwem nieuniknionych problemów i niespodzianek – mówi ekspert z firmy PARTNER.

Dom modułowy jest zaprzeczeniem wszystkich tych stwierdzeń. Decydując się na budowę w takiej technologii, zyskujemy własne cztery kąty w ekspresowym czasie, niedrogo i bezproblemowo.

Całoroczny dom modułowy – gotowy do rozbudowy

Prefabrykowany dom modułowy kojarzy się z tymczasowością. I tak faktycznie jest. Nie oznacza to jednak, że budynki modułowe są słabej jakości i nie przetrwają wielu lat. Solidnie skonstruowany dom modułowy jest trwały, ciepły i w pełni funkcjonalny. Bez przeszkód można mieszkać w nim przez cały rok.

Natomiast, w przeciwieństwie do standardowego domu murowanego, w każdej chwili możemy zdecydować o jego szybkiej rozbudowie przez dodanie kolejnego modułu, przebudowie, a nawet… przeniesieniu domu na inne miejsce. Jak to możliwe?

Budowa domu modułowego

Nowoczesne domy modułowe oparte są na solidnej konstrukcji drewnianej. Poszczególne elementy budynku są prefabrykowane z zakładzie wykonawcy, a następnie dostarczane na działkę i składane w całość na placu budowy. Ponieważ prefabrykowane elementy są duże, prace terenowe są bardzo szybkie – ograniczają się do połącznia ze sobą gotowych ścian, stropów i dachu.

Taki sposób budowy pozwala konstruktorom uniezależnić się od warunków pogodowych. Podczas gdy tradycyjną budowę często przerywają zawirowania atmosferyczne, a prace zawiesza się na okres zimowy, dom modułowy można postawić zawsze.

Lekka konstrukcja domu modułowego, oprócz możliwości przewiezienia ciężarówką na miejsce budowy i szybkiego połączenia w całość, ma jeszcze jedną ważną zaletę – nie wymaga budowy bardzo ciężkich i drogich fundamentów. Do stabilnego ustawienia mniejszego lokalu w pełni wystarczą bloczki fundamentowe.

W tym miejscu warto wspomnieć, że domy o powierzchni do 35m2 można stawiać na podstawie zgłoszenia, co zwalnia inwestora z konieczności ubiegania się o zezwolenie na budowę i z całej masy kłopotliwych formalności.

Prace budowlane na działce są nie tylko szybkie, ale też czyste. Wszystkie elementy konstrukcyjne łączy się na sucho, toteż uporządkowanie placu po wzniesieniu budynku jest bardzo łatwe.

Jeśli więc szukasz niedrogiego sposobu na szybką budowę solidnego domu, który w przyszłości będziesz mógł w dowolny sposób przebudować, dom modułowy jest najlepszym rozwiązaniem.