mieszkania w Szczecinie
4 lutego 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto zamieszkać w Szczecinie?

Mieszkanie w Szczecinie staje się coraz bardziej popularne i zarazem konkurencyjne w stosunku do innych nadmorskich aglomeracji jak chociażby Trójmiasta. Walorem Szczecina jest jego nadmorska lokalizacja i czyste powietrze. Nie bez znaczenia pozostaje również bliskość do sąsiednich Niemiec. Ponadto ceny mieszkań w Szczecinie zarówno z rynku pierwotnego, jak i z wtórnego są bardzo korzystne i dlatego warto rozważyć do niego przeprowadzkę. 

Korzystna lokalizacja

Szczecin, czyli stolica województwa zachodniopomorskiego, urzeka atrakcyjnym położeniem, bo szczyci się ze swojego bliskiego dostępu do morza. Mieszkając w Szczecinie, łatwiej i wygodniej pojechać na weekend lub spędzić dłuższe wakacje z rodziną w jednej z najbliższej wypoczynkowej miejscowości jak Świnoujście, Dźwirzyno albo Kołobrzeg. Szczecin zadowoli zatem entuzjastów krótkich wycieczek, dla których znaczenie ma bliskość natury i czystsze powietrze niż w innych rejonach Polski. Ponadto dla wielu szukających w Szczecinie swojego stałego miejsca nie bez znaczenia pozostaje aspekt bliskości do Niemiec. Berlin i Szczecin są idealnie ze sobą skomunikowane, co ma wpływ na możliwości zatrudnienia na niemieckim rynku pracy. Niemcy to również idealna baza dla wypadów w dalsze zakątki Europy jak np. do Szwajcarii, Austrii, czy Francji. 

Korzystne ceny mieszkań

Jak wskazuje pracownik firmy deweloperskiej zajmującej się budową mieszkań w Szczecinie Graz Deweloper ze Szczecina: Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego w Szczecinie wynosi ok. 6 161 zł/m2. Przeciętna wartość mieszkania w Szczecinie wynosi 348 000 zł. Dla porównania w konkurencyjnym również nadmorskim Gdańsku, możemy kupić mieszkanie za 9 228 zł/m2, a przeciętna wartość mieszkania w Gdańsku wynosi 513 500 zł. Z powyższych przykładów wprost wynika zatem, że zamieszkanie w Szczecinie jest po prostu tańsze i bardziej opłacalne. Wśród naszych klientów są nie tylko osoby, które od dawna mieszkają w Szczecinie, ale które właśnie z uwagi na ceny zakupu mieszkania podjęły decyzję o przeprowadzeniu się do Szczecina z odległego zakątku Polski.

Inne walory

Mieszkanie w Szczecinie ma również inne walory. Miasto urzeka ciekawymi zabytkami, np. przepięknymi Wałami Chrobrego, które stanowią zespół tarasów Widokowych albo Zamek Książąt Pomorskich, stanowiący historyczną siedzibę rodu Gryfitów, władców Księstwa Pomorskiego. W Szczecinie nie sposób się nudzić, bo miasto oferuje swoim mieszkańców szereg atrakcji kulturalnych. Organizuje się w nim sporo wystaw, koncertów, regat. Poza tym Szczecin może pochwalić się niskim poziomem bezrobocia oraz nieustannym rozwojem rynku pracy.

Jeżeli szukasz spokojnego miejsca do życia, z czystym powietrzem, a jednocześnie z potencjałem, bo Szczecin wciąż pozostaje najszybciej rozwijającym się miastem w Europie, pomyśl o zamieszkaniu w nim i pozostaniu na dłużej albo na zawsze.