automatyczna brama garażowa
5 stycznia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto zainwestować w automatyczną bramę garażową?

Automatycznie otwierana brama garażowa jeszcze do niedawna była uważana za luksus, a nawet za ekstrawagancję. Rozwiązanie takie można było częściej zobaczyć w zagranicznych filmach niż na prywatnych posesjach. Jednak dzisiaj automatyczne napędy do bram są powszechnie montowane i wykorzystywane. Brama do garażu, którą można sterować, jest obecnie dla każdego na wyciągnięcie ręki. Dlaczego warto w nią zainwestować?

Automatyczna brama garażowa – jak to działa?

Automatyczne bramy garażowe działają dzięki nowoczesnym napędom. To właśnie one opowiadają za sterowanie, czyli zamykanie i otwieranie bramy.

Rodzaj napędu musi być dobrany pod kątem jej rodzaju oraz ciężaru. Dzięki temu będzie ona się otwierać szybko i płynnie, kiedy jej użytkownik będzie chciał wjechać lub wyjechać z garażu. Zdalne sterowanie taką bramą jest możliwe przy pomocy pilota. Kierowca, naciskając odpowiedni przycisk, wysyła sygnał, który powoduje, że zaczyna się ona automatycznie otwierać. Pilot taki może mieć zasięg od kilku do nawet kilkunastu metrów. Dodatkowo w najnowocześniejszych napędach firmy HORMANN mamy możliwość sterowania bramą z urządzeń mobilnych, a także sprawdzenia, czy nasza brama jest otwarta, czy zamknięta. Otworzenie bramy ogrodnikowi, kiedy jesteśmy na wakacjach na drugiej półkuli to teraz żaden problem !

Producenci napędów wyszli naprzeciw oczekiwaniom właścicieli garaży i stworzyli rozwiązania, które można zastosować w rozmaitych rodzajach bram – w modelach uchylnych, bocznych segmentowych czy też podsufitowych.

Na automatyczną bramę decyduje się coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego, gdyż nowoczesne technologie sprawiły, że otwieranie garażu przebiega wyjątkowo płynnie i sprawnie. Poza tym napędy te można montować w niemal każdej konstrukcji bramy, a nawet tam, gdzie nie ma podłączenia do sieci energetycznej” – mówi specjalista z firmy ELKO.

Jakie korzyści płyną z montażu automatycznej bramy garażowej?

Chcąc wskazać najważniejsze zalety automatycznej bramy garażowej, nie można nie wspomnieć o komforcie jej użytkowania, funkcjonalności oraz wysokich standardach bezpieczeństwa.

Wychodzenie z samochodu za każdym razem, kiedy trzeba otworzyć bramę, jest dosyć uciążliwe. Nietrudno sobie wyobrazić sobie, że opuszczanie ciepłego wnętrza auta podczas ulewy, wichury czy mrozu jest sporym dyskomfortem. Właśnie wtedy kierowcy mogą odczuć, z jaką wygodą wiąże się instalacja automatycznego napędu. Wystarczy użycie pilota, aby otworzyć bramę. Na tym samym polega jej zamykanie.

Nie można też zapomnieć o kwestii bezpieczeństwa. Automatyka sprawia, że brama jest znacznie trudniejsza do sforsowania przez nieproszonych gości. Dlatego montuje się ją również np. przy wjazdach na teren zamkniętych osiedli i do siedzib firm.