gruz z remontu
14 grudnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto wynająć kontener na odpady przy remoncie?

Podczas remontu lub przy przeprowadzce bardzo często wzrasta ilość odpadów lub przedmiotów, których chcesz lub wręcz musisz się pozbyć. Będzie to przede wszystkim gruz, ale również resztki materiałów wykończeniowych. Często też w trakcie renowacji mieszkania pojawia się decyzja o wymianie mebli lub lodówki. Wszystkich tych rzeczy nie wrzucisz do pojemnika na odpady, musisz zadbać o ich utylizację w inny sposób.

Z kontenerem legalnie i łatwo

Prace remontowe, poza tym, że pochłaniają dużo czasu i pieniędzy, to jeszcze wiążą się z dużym wysiłkiem nie tylko w trakcie, ale i zaraz po ich zakończeniu. Sprzątanie poremontowego bałaganu jest wymagające – tym bardziej, kiedy borykasz się z problemem konieczności wyrzucenia dużej ilości gruzu, betonu, resztek płyt kartonowo-gipsowych. Tego rodzaju śmieci nie można bowiem wrzucić do zwykłego osiedlowego pojemnika. Z chwilą udowodnienia tego rodzaju praktyk, osoba, która tego dokonała, zostałaby ukarana grzywną.

Na szczęście istnieje legalny i wygodny sposób na pozbycie się odpadów poremontowych czy wielkogabarytowych, dużo lepszy niż wyrzucanie ich ukradkiem. Jest nim wynajęcie kontenera. Z pewnością opłaci się to tym wszystkim, którzy planują wyrzucenie dużej ilości śmieci, ale chcą uniknąć konieczności samodzielnego ich wywozu do punktu przeznaczonego na składowanie takich odpadów.

– Podczas remontu lub przeprowadzki często po prostu brakuje czasu na przewóz tego rodzaju materiałów do punktu przeznaczonego na ich składowanie, może być też problem z transportem sprzętu AGD czy starych mebli. Dodatkowo punkt taki może znajdować się na drugim końcu miasta. Z kolei z kontenera, który będzie podstawiony na teren w pobliżu domu, można korzystać przez kilka godzin a nawet dni, co jest wygodne w przypadku dłuższych prac wykończeniowych lub porządkowych – mówi pracownik z firmy Lekaro, specjalizującej się w gospodarowaniu odpadami.

Potrzebny kontener? – wystarczy telefon

Jeżeli zdecydujesz się na wynajęcie kontenera, wystarczy telefonicznie umówić się z zakładem, którego specjalnością jest odbiór odpadów. Zakład taki podstawi kontener we wskazane miejsce w określonym dniu, a nawet w określonym przedziale godzinowym. Jeżeli masa odpadów budowlanych lub poremontowych będzie duża, firma zabierze pełny pojemnik, a w zamian podstawi pusty. Dzięki temu nie będziesz musiał czekać z pracami, gdyż na bieżąco będzie można utylizować powstające odpady.

Warunkiem podstawienia kontenera jest zagwarantowanie możliwości dojazdu dla samochodu ciężarowego oraz posiadanie wolnego terenu o wymiarach wskazanych przez zakład wynajmujący. Warto również wiedzieć, że w zależności od potrzeb zwykle dostępne są różne wielkości kontenerów. Ponadto podczas składania zamówienia warto doprecyzować, jakie śmieci będą podlegały wywozowi, gdyż zwykle inny kontener będzie przeznaczony na gruz, a inny dla odpadów mieszanych.