Meble kuchenne na wymiar
6 maja 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto wykonać kuchnię na wymiar?

Indywidualnie dobrane meble, funkcjonalne rozwiązania i wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni to główne zalety kuchni na wymiar. Pomieszczenie, w którym przygotowuje się posiłki, powinno być przede wszystkim wygodne i dopasowane do użytkowników zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Podpowiadamy, jakie korzyści cechują wykonanie kuchni na wymiar.

Indywidualne rozwiązania.

Kuchnia na wymiar to rozwiązanie pozwalające na dopasowanie wszystkich mebli do oczekiwań i potrzeb właściciela. Projektant zajmujący się przygotowaniem planu kuchni, a co za tym idzie rozplanowaniem mebli, ich designu i dopasowania kolorystycznego, bierze pod uwagę wszystkie elementy, o których marzą właściciele.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący producenta mebli JM Mebel System: Wśród preferencji może znaleźć się styl mebli, połączenie kolorystyczne, rodzaj frontu, czy też wykończenie specyficznym dekorem, ułożenie sprzętów w kuchni oraz zabudowa AGD. Pozwala to na spersonalizowanie kuchni i wykonanie zabudowy na wymiar, co wpływa na swobodę korzystania i funkcjonalność pomieszczenia.

Osoba profesjonalnie zajmująca się projektowaniem wnętrz, która pracuje w sklepie wykonującym meble na wymiar, lub która na życzenie klienta przygotowuje projekt, powinna wziąć pod uwagę także indywidualne aspekty, takie jak wzrost oraz leworęczność. Ma to wpływ na wysokość blatu, a także ustawienie szafek i sprzętów kuchennych  w sposób sprzyjający osobie najczęściej przygotowującej posiłki.

Jeśli osoba zamawiająca kuchnie posiada jakieś niepełnosprawności, dobry projektant powinien uwzględnić także aspekty, pomagające w poruszaniu się po pomieszczeniu i korzystaniu ze znajdujących się w nim sprzętów.

Maksymalne wykorzystanie miejsca.

Jednym z najczęstszych problemów związanych z aranżacją kuchni jest niewystarczająca ilość miejsca. Wiąże się to z chęcią maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Kuchnia na wymiar pozwala uniknąć powstawania szczelin między meblami, które oprócz aspektów estetycznych, wpływają także na funkcjonalność. Montaż mebli kuchennych na wymiar pozwala również ukryć sprzęty AGD, dopasować zabudowę do kształtu pomieszczenia i wykorzystać maksymalnie jego wysokość.

Indywidualnie dobrane meble pozwalają stworzyć więc użyteczne schowki, zagospodarować rogi pomieszczenia dzięki użyciu szafki narożnej typu magic corner, czy też cargo oraz zastosować wysoką zabudowę, czy niestandardową wysokość szafek górnych. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się przestronne i powstaje dużo miejsca do przechowywania, a blat kuchenny nie sprawia wrażenia nasyconego drobnymi sprzętami.

Rozwiązanie to sprawdza się zarówno w małych pomieszczeniach, kuchniach o nietypowym kształcie, jak i dużych przestrzeniach, które mogą wyglądać zbyt pusto.