Dlaczego warto powierzyć wykonanie projektu łazienki specjalistom?
21 marca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto powierzyć wykonanie projektu łazienki specjalistom?

To, że w łazience powinny znaleźć się pewne konkretne sprzęty, to sprawa oczywista. Najtrudniejszą decyzją do podjęcia podczas remontu czy też urządzania tego pomieszczenia od podstaw staje się więc wybór kafelków, prawda? Niestety, jeśli ktoś w podobny sposób podchodzi do sprawy, szybko przekonuje się, jak bardzo się mylił. W poniższym artykule przedstawiamy kilka kluczowych powodów, dla których warto powierzyć zaprojektowanie łazienki fachowcom.

Zawodowy projektant wnętrz, najlepiej w dodatku wyspecjalizowany w urządzaniu łazienek, zadba nie tylko o to, by przestrzeń, w której spędzamy przecież tak wiele czasu każdego dnia, doskonale się prezentowała, ale również o to, by była bezpieczna i funkcjonalna. Pomyśli też o kwestiach takich jak choćby przyłącza sanitarne, instalacja elektryczna wraz z oświetleniem, wentylacja czy ogrzewanie – o których tak łatwo czasem zapomnieć osobom niezajmującym się podobnymi zagadnieniami na co dzień.

Dogłębna znajomość tematu

Zgromadzona wiedza i doświadczenie specjalisty od projektowania łazienek pozwolą uniknąć mu wielu możliwych do popełnienia na tym polu błędów, a także wykorzystać sprawdzone rozwiązania, co ma znaczenie szczególnie w przypadku łazienek małych lub nieustawnych. Profesjonalista z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie miał po prostu także więcej pomysłów na funkcjonalne zagospodarowanie stosunkowo niewielkiej przestrzeni.

Optymalne zagospodarowanie przestrzeni

Znając ustandaryzowane odległości, jakie powinny zostać zachowane pomiędzy poszczególnymi sprzętami sanitarnymi, zaplanuje taki rozkład tych ostatnich, by korzystanie z łazienki (a także jej sprzątanie) było maksymalnie wygodne i efektywne. Stykając się zaś z licznymi problemami zgłaszanymi przez klientów chcących uniknąć podobnych kłopotów w przyszłości, fachowiec uwzględni też liczne drobne udogodnienia, takie jak choćby usytuowanie kosza na bieliznę czy mebli łazienkowych na kosmetyki, przybory, ręczniki oraz środki czyszczące.

Obeznanie z rynkiem

Wstępem do optymalnego zaprojektowania łazienki jest zawsze szczegółowy wywiad dotyczący potrzeb, gustów i preferencji osoby lub osób, które będą z danej łazienki korzystać. Dobry projektant będzie w stanie zaproponować kompromisowe rozwiązania w sytuacji, gdy każdy domownik ma własną, odmienną wizję tego, jak ta łazienka powinna być urządzona. Znając bardzo dobrze rynek produktów z zakresu ceramiki, armatury, mebli i dekoracji łazienkowych, przedstawi pomysły, które nam samym mogłyby nie przyjść do głowy, a które okażą się strzałem w dziesiątkę.

Wizualizacja projektu

Zawodowi projektanci dysponują wreszcie specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym, dzięki któremu możliwe jest przedstawienie koncepcji w formie trójwymiarowej wizualizacji. – Możliwość dokonywania w niej zmian pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy, które często po prostu idą na zmarnowanie w przypadku posiłkowania się jedynie odręcznymi rysunkami – mówi ekspert z nyskiego salonu OST-BUD Piękno Łazienek.

Współpraca z podwykonawcami

Na koniec warto wspomnieć o tym, że wielu specjalistów może też zdjąć z naszych barków problem jeżdżenia po sklepach w poszukiwaniu poszczególnych elementów wystroju, a także zająć się nadzorem nad ekipą wykonawczą. Sporym ułatwieniem jest również fakt, że projektanci regularnie współpracują ze sprawdzonymi fachowcami, których mogą polecić, w związku z czym nie musimy też się kłopotać ich poszukiwaniem.