mieszkanie
28 czerwca 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto posiadać mieszkanie w małym mieście?

Życie w dużym mieście nie należy do najtańszych. Co prawda często mamy tam szansę na wyższe zarobki, z drugiej jednak strony towarzyszą nam wszechobecne zabieganie i zgiełk. Większe są również koszty utrzymania – opłaty za usługi, żywność, a także za samo mieszkanie. Wiele osób znajduje receptę na rozwiązanie tego problemu – podejmując decyzję o nabyciu lokum w mniejszej miejscowości.

Tanio czyli opłacalnie

Zakup mieszkania w mniejszym mieście ma jedną niewątpliwą zaletę – koszty nabycia lokalu są niewspółmiernie niższe, niż w największych miastach Polski. Różnica w cenie może wynosić nawet kilkadziesiąt procent! Tak np. ceny nieruchomości na terenie Wielkopolski, w miejscowościach aglomeracji poznańskiej i dalszych okolic, są niższe o ok. 20% od samego Poznania. Jednocześnie, lokale mieszkalne w takich miejscowościach jak Śrem czy Błażejewko koło Kórnika, wcale nie ustępują jakością nieruchomościom poznańskim. Nie wierzysz? Najlepiej zrobisz, jeśli sam zapoznasz się z dostępnymi ofertami deweloperskimi, takimi jak te proponowane przez firmę MARCOPOLO DEVELOPMENT.

Większy spokój, mniejszy zgiełk

Mieszkanie w mniejszym mieście, poza dużymi oszczędnościami dla portfela, to także gwarancja spokoju i komfortu psychicznego. Nie towarzyszy nam wszechobecny, miejski hałas – ruchliwe ulice wypełnione samochodami oraz tłumami ludzi. Mniejsze miejscowości są również często rzadziej zabudowane – posiadają więcej zieleni i świeżego powietrza, co pozostaje nie bez znaczenia dla naszego zdrowia. Lokum w małej miejscowości to korzystna opcja dla osób czerpiących pełnię szczęścia z każdego dnia, które przytłacza tempo życia wielkich metropolii.

Chcesz zaznać ,,wielkomiejskości”? Nic straconego!

Mieszkańcy małych miasteczek nie muszą być skazani na spokojne i ciche bytowanie przez cały czas. Obecnie, kiedy mamy do dyspozycji dogodne połączenia komunikacyjne i rozwinięte środki transportu (np. koleje podmiejskie czy PKS-y), w każdej chwili możemy wyrwać się z naszego przytulnego gniazdka, aby zaznać smaku wielkiego miasta. Podróże z mniejszych miejscowości do dużych ośrodków miejskich trwają często krócej, niż przebijanie się z jednego końca zatłoczonej metropolii na drugi. Takie rozrywki jak kina, teatry czy wielkie centra handlowe pozostają więc na wyciągnięcie ręki i nie dostrzegamy niedogodności, związanych z ich codziennym brakiem (jeśli w ogóle taki brak występuje – często bowiem małe miasta dysponują infrastrukturą nie gorszą, niż ta wielkomiejska).