27 października 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto oddawać folię do skupu?

Czym jest recykling?

Recykling oznacza powtórne wykorzystanie pozyskanych odpadów dzięki ich przetworzeniu. Zamiast trafić na składowisko, stają się one znów wartościowe, ponieważ przekształcają się w surowce niezbędne do produkcji nowych materiałów. Recykling umożliwia maksymalne wykorzystanie dostępnych odpadów przy jak najmniejszym nakładzie surowcowym i energetycznym. Ogranicza eksploatację surowców pierwotnych i nieodnawialnych, a jego celem jest oszczędność energii oraz ochrona dóbr naturalnych. Logiem recyklingu są trzy zielone strzałki, które obrazują przepływ przetwarzanych odpadów.

Zalety recyklingu folii

W tym artykule skupimy się na recyklingu folii, który pozwala na ponowne wykorzystanie jej w życiu codziennym. Wiąże się to także z możliwością zaoszczędzenia pieniędzy na zakup nowych produktów, dlatego korzyść z recyklingu osiągają zarówno użytkownicy wyrobów foliowych, jak i producenci tego typu artykułów, ponieważ mogą oni skorzystać z dostępnych na rynku regranulatów – zamiast kupować materiały do produkcji nowych reklamówek lub worków. W przetwarzaniu i wykorzystywaniu folii wielokrotnie nie ma żadnych ograniczeń, dlatego surowce wtórne są tak popularne na rynku. Recykling folii pozwala również na zredukowanie ilości odpadów w gospodarce i zapobiega długotrwałemu procesowi rozkładu tego tworzywa sztucznego, który może trwać nawet kilkaset lat.

W jaki sposób wykorzystuje się opakowania foliowe?

Wspomniane wcześniej regranulaty są surowcami z odzysku, dzięki którym można wyprodukować foliowe opakowania nie tracące na jakości, mimo wielokrotnego użytkowania. Są one wykorzystywane do produkcji folii, która jest w użyciu w gospodarstwach domowych oraz przemyśle czy budownictwie.

Opakowania foliowe stosuje się zarówno jako element do przechowywania różnorodnych produktów, ale również jako zabezpieczenie powierzchni lub instalacji przed wilgocią – wyjaśnia ekspert ze Skupu Złomu Młodzieszyn, który oferuje kompleksowe usługi związane ze skupem złomu stalowego i żeliwnego, metali kolorowych, akumulatorów oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.