Nowoczesne osiedla mieszkaniowe
10 września 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto mieszkać na osiedlu?

Lokal w kamienicy, domek na odludziu czy nowoczesne mieszkania na osiedlu? Przyszli lokatorzy rozważają dziś wiele opcji. Każde z wymienionych rozwiązań ma swoje zalety, jednak najbardziej wymagający inwestorzy coraz częściej skłaniają się ku komfortowym mieszkaniom na osiedlach wielorodzinnych. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Czy rzeczywiście stanowią one rozsądną inwestycję?

Komfortowe miejsce do zamieszkania

Wielu osobom osiedla mieszkaniowe wciąż niesłusznie kojarzą się z ogromnymi, PRL-owskimi skupiskami mało estetycznych betonowych budynków. To pieśń przeszłości. Obecnie deweloperzy dążą do tego, by tereny mieszkalne spełniały wszelkie standardy nowoczesnego budownictwa. Coraz większą uwagę zwraca się na estetykę wykonania i oryginalną, a jednocześnie na funkcjonalną architekturę.

Jak wyjaśnia ekspert z firmy D.P.I. Malachit: „Na nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych wielu mieszkańców ma dostęp do własnego ogródka. Osoby mieszkające na wyższych kondygnacjach mogą się natomiast cieszyć balkonami o satysfakcjonującym metrażu. Dba się także o tereny zielone wokół, tak aby widok z okna był możliwie jak najpiękniejszy”.

Mieszkania w budownictwie osiedlowym mają obecnie bardzo zróżnicowane metraże i układy – wszystko po to, by sprostać indywidualnym oczekiwaniom inwestorów. Dąży się do tego, by lokale były ustawne i stwarzały jak najwięcej możliwości aranżacji. Przykłada się także dużą wagę do jakości wykonania wnętrz (także pod kątem instalacji), a jeszcze na etapie budowania stosuje się trwałe i niezawodne materiały wysokiej klasy. Nie ma więc mowy o tym, że na etapie wykańczania wnętrz pojawią się nieprzyjemne „niespodzianki” (jak to czasem bywa w mieszkaniach osiedlowych z dawnych lat).

Ciekawe udogodnienia wokół

Komfort życia mieszkańców decydujących się na zakup lokalu w kamienicy jest często uzależniony od dostępności do pobliskich punktów usługowych i sklepów. To dzielnica odgrywa więc nierzadko wiodącą rolę w kontekście wyboru takiej nieruchomości.  Mieszkanie na nowoczesnym osiedlu niweluje ten problem.

Deweloperzy dbają o to, by w bliskim otoczeniu lokali mieszkalnych znajdowały się wszystkie interesujące punkty i miejsca, m.in. sklepy spożywcze, place zabaw itd. Udostępnia się także funkcjonalne przestrzenie, takie jak rowerownie, garaże, komórki garażowe oraz miejsca parkingowe.  To wszystko tworzy przyjazny i dogodny obszar,
w którym mogą realizować się potrzeby mieszkańców.

Bezpieczne otoczenie dla rodzin z dziećmi

Tym, co niewątpliwie wyróżnia nowoczesne osiedla mieszkaniowe na tle innych rozwiązań, jest poczucie bezpieczeństwa lokatorów. Wydzielone obszary są ogrodzone, a dostęp dla osób postronnych zostaje ograniczony. Przez bramę przechodzą i przejeżdżają wyłącznie mieszkańcy osiedla oraz ich goście.

Z drugiej strony w razie jakichkolwiek niebezpiecznych sytuacji można zwrócić się po pomoc do sąsiadów – takiej możliwości nie ma w przypadku wolnostojącego domu.

Jak widać, mieszkanie na osiedlu stanowi najlepszy wybór dla tych osób, którym zależy na komfortowym i bezpiecznym środowisku dla siebie i swoich bliskich.