mieszkanie z rynku pierwotnego
1 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Zakup własnego lokum to spełnienie marzeń wielu osób. Decydując się na zakup nieruchomości w bloku mamy generalnie dwie opcje – albo skorzystać z oferty na rynku wtórnym bądź kupić zupełnie nowe mieszkanie, pochodzące z tzw. rynku pierwotnego. Ta druga opcja ma sporo istotnych zalet, które z grubsza postaramy się przedstawić w poniższym tekście.

Powiew świeżości i nowoczesności

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, masz pewność, że jesteś jego pierwszym właścicielem. To wiąże się z szeregiem zalet, które istotne są dla osób ceniących nowoczesność. Mieszkanie z rynku pierwotnego jest świeżo wybudowane, stąd też nie tylko lokum, ale cała nieruchomość dosłownie pachnie świeżością. Oznacza to, że zarówno klatki schodowe, komórki lokatorskie, parkingi podziemne, jak i windy są nowo wybudowane, więc nie trzeba się martwić o ich stan techniczny.

Mieszkanie do Twojej aranżacji

Mieszkanie z rynku pierwotnego możemy kupić w stanie deweloperskim, które na Śląsku oferuje na przykład firma Nowa Częstochowa. Mieszkanie deweloperskie oznacza, że możemy je w 100% zaaranżować wedle swoich potrzeb – samodzielnie bądź z pomocą doświadczonego architekta. Stan deweloperski będzie wymagał nakładów remontowych, ale dzięki temu wszystko możemy mieć tak, jak sobie zamarzyliśmy. Zaczynając od kolorów ścian, poprzez lokalizację punktów świetlnych czy gniazdek elektrycznych.

Mniejsze koszty

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego w stanie deweloperskim to również korzyści finansowe. Nieruchomości tego typu są z reguły o wiele tańsze niż gotowe mieszkania z rynku wtórnego. Dodatkowo, kupując mieszkanie w stanie deweloperskim, zaoszczędzimy znaczną ilość pieniędzy, ponieważ nie płacimy wówczas tzw. podatku od czynności cywilnoprawnych. Wynosi on 2% wartości nieruchomości, więc łatwo policzyć, że przy mieszkaniu wartym na przykład 400 tysięcy, w naszej kieszeni zostaje 8 tysięcy.

Duży wybór

Rynek nieruchomości w Polsce bardzo szybko się rozwija i właściwie w każdym mieście co rusz powstają nowe mieszkania. To oznacza duży wybór dla klientów, którzy mogą wybrać najbardziej odpowiadającą im lokalizację. Nowe bloki oznaczają również, że wokół nich rozwija się w szybkim tempie szeroko zakrojona infrastruktura – sklepy, różnorodne punkty usługowe, przedszkola czy żłobki. Wybór nowych mieszkań jest o wiele szerszy niż w przypadku rynku wtórnego. Określając pożądane przez nas parametry, możemy znaleźć mieszkanie na sprzedaż naszych marzeń bądź zainwestować środki w mieszkanie na wynajem.