11 października 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto kupić mieszkanie na nowym osiedlu?

Nowych osiedli mieszkaniowych w ostatnich latach przybywa jak grzybów po deszczu, jednak popyt na takie lokale wcale nie maleje. Polacy coraz chętniej kupują nowe mieszkania od deweloperów, a przyczyn takiego trendu jest co najmniej kilka. Własne cztery kąty w nowo powstałym budynku dają olbrzymie możliwości aranżacyjne, a same transakcje są bezpieczne.

Wzrost zainteresowania możliwością zakupu mieszkania prosto od dewelopera wynika również z większej świadomości Polaków. Inwestycja w nowy lokal po prostu się kalkuluje, nie tylko na etapie zakupu, ale też w dłuższej perspektywie.

Nowe budownictwo – oszczędność

Zakup mieszkania z drugiej ręki właściwie zawsze oznacza konieczność przeprowadzenia generalnego remontu. Koszty niezbędnych napraw mogą zaskakiwać i bardzo często okazuje się, że kupno nowego mieszkania byłoby po prostu tańsze.

Kluczową kwestią jest jednak sama eksploatacja mieszkania w nadchodzących latach. Wszystkie budowane obecnie budynki mieszkalne muszą spełniać restrykcyjne wymogi odnośnie jakości, bezpieczeństwa i energooszczędności, co przekłada się na komfort – i koszty –  ich użytkowania.

W mieście bez kurzu i hałasu

Nowe osiedla przyciągają mieszkańców nie tylko jakością wnętrz. Zachęcający jest też wygląd i lokalizacja nowych osiedli domów wielorodzinnych. Świetnym przykładem może być Osiedle Botanika, położone przy ul. Tomickiego w Krakowie. Elegancko zagospodarowany kompleks domów otaczają rozległe Łąki Nowohuckie, a stylistyka budynków nawiązuje do wszechobecnej przyrody – dziedzińce zdobią naturalne rośliny, zwieńczeniem budynków są zielone dachy. Bliskość przyrody nie wymusza jednak rezygnacji z wygód miasta. Wspomniane osiedle jest dobrze skomunikowane z centrum, posiada też miejsca postojowe i parkingi podziemne dla samochodów mieszkańców.

Zakup mieszkania na nowym osiedlu oznacza więc połączenie wygody, wynikającej z bliskości infrastruktury miejskiej i swobody, jaką dają przestronne alejki, duże balkony i ogródki, które deweloperzy coraz częściej przewidują w swoich inwestycjach.

Dobry sąsiad to podstawa

Kolejnym, nie mniej ważnym argumentem, przemawiającym za zakupem mieszkania na nowym osiedlu, jest przyszłe sąsiedztwo. Każdy dom wielorodzinny ma swój unikalny klimat, a wprowadzając się do starszego bloku, nie mamy zbyt wielkich szans go kształtować.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja mieszkańców nowych osiedli, którzy niemal jednocześnie wprowadzają się do swoich domów. Ponieważ wszyscy znajdują się w podobnym punkcie życia, o wiele łatwiej jest nawiązywać znajomości, a nawet przyjaźnie. Sprzyjającym czynnikiem jest też zazwyczaj zbliżony wiek, a niejednokrotnie również upodobania.

Podsumowując, zakup mieszkania od dewelopera niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno natury materialnej, estetycznej, jak i społecznej. Jeśli szukasz oszczędnego domu w pięknym i bezpiecznym otoczeniu, koniecznie sprawdź nowe inwestycje w okolicy.