mieszkanie
3 kwietnia 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Osoby, które chcą kupić mieszkanie, mają do dyspozycji rynek pierwotny i wtórny, czyli mieszkania nowe, jeszcze przez nikogo niezamieszkałe, oraz takie, w których już ktoś mieszkał. Za każdym z tych rozwiązań przemawiają pewne racje, jednak pokutują też rozmaite mity. Co warto wiedzieć o kupnie mieszkania od dewelopera? Jakie są zalety takiego zakupu?

Mieszkanie od dewelopera czy mieszkanie z rynku wtórnego?

Występują ogromne różnice między mieszkaniami oferowanymi przez deweloperów a takimi z rynku wtórnego. Z czego one wynikają? O tym opowie ekspert z firmy deweloperskiej należącej do Śmigielski Group:

– Mieszkania deweloperskie są nowe, a to oznacza, że powstają w dopiero rozwijających się częściach miasta. Do budowy wykorzystuje się najnowsze technologie i materiały, co sprzyja trwałości konstrukcji i energooszczędności. Projektowane osiedla wyglądają nowocześnie i uwzględniają potrzeby współczesnego człowieka. Kupując mieszkanie od dewelopera, kupujemy nie tylko powierzchnię, ale też odpowiednie warunki, w których łatwiej będzie żyć: zadbane otoczenie, spokojne sąsiedztwo, dobrą komunikację czy szeroki wybór usług w okolicy. Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, musimy liczyć się z zastanymi warunkami. Technologie budowlane i materiały zdążyły się zestarzeć, parkingi zaczynają być niewystarczające, a w otoczeniu trudno coś zmienić.

Nie oznacza to jednak, że mieszkania z rynku wtórnego są zupełnie pozbawione zalet. Przede wszystkim są gotowe do zamieszkania, nie wymagają kosztownych prac wykończeniowych. Tym niemniej wiele osób chce się czuć w zakupionym mieszkaniu jak u siebie, więc tak czy inaczej przeprowadza generalny remont.

Mieszkanie od dewelopera – na naszą miarę

Mieszkania od dewelopera wymagają większych nakładów finansowych oraz czasu – często kupujemy je dopiero na etapie projektu i czekamy, aż budynek powstanie. Nie każdemu odpowiada długi czas oczekiwania. Jeżeli jednak nic nas nie pogania, warto rozważyć mieszkanie od dewelopera przede wszystkim dlatego, że mamy pełną świadomość tego, za co płacisz. Ponieważ wszystko jest nowe i tworzone w zgodzie ze współczesną wiedzą budowlaną, nie zaskoczy nas np. nagła awaria instalacji, a nawet jeżeli – można skorzystać z gwarancji.

Kolejną zaletą kupowania mieszkania od dewelopera jest to, że nabywca wszystko urządza wedle swego gustu, począwszy od wyboru metrażu i lokalizacji, a skończywszy na kolorze zasłon. Mieszkania w stanie deweloperskim wymagają wykończenia. Choć jest to wydatek, zyskujemy pełną swobodę aranżowania wnętrz według swoich upodobań i potrzeb.