dom
22 marca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego warto kupić dom dwupoziomowy?

 Własny dom to marzenie życia dla wielu osób, które pragną stworzyć bezpieczne miejsce dla siebie i swojej rodziny. Marzenie to możemy spełnić na dwa sposoby – budując dom „od zera”, zaczynając od zamówienia indywidualnego projektu, bądź kupując budynek już gotowy do zamieszkania. Z poniższego artykułu dowiemy się, jakie są plusy kupna domu piętrowego.

Zalety kupna domu

Samo kupno gotowego domu jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Decydując się na nie przede wszystkim zdejmujemy z siebie cały proces planowania – wybudowanie domu od podstaw wymaga od nas podjęcia mnóstwa przemyślanych decyzji, od wyboru działki, poprzez wybór projektu, kończąc na zatrudnieniu ekip budowlanych odpowiedzialnych za wykonanie konkretnych etapów inwestycji. Każda z tych kwestii wymaga bardzo dużego zaangażowania, na co nie zawsze mamy czas i nerwy. Alternatywnym, dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest wybór dewelopera, który wybuduje dom dla nas – w takim przypadku podejmujemy wyłącznie podstawowe decyzje, typu wyboru projektu, a cała reszta odpowiedzialności za przebieg budowy spoczywa na firmie deweloperskiej. Możemy również wybrać gotowy dom, który jest już gotowy żebyśmy się do niego wprowadzili. W takim wypadku oszczędzamy przede wszystkim mnóstwo czasu – nie musimy spędzać miesięcy na oczekiwaniu na dogodne warunki do rozpoczęcia budowy czy wydanie decyzji administracyjnych, wystarczy odebrać klucze i zaplanować przeprowadzkę

Zalety domów dwupoziomowych

– Domy dwupiętrowe to najczęściej spotykane rozwiązanie z budownictwie jednorodzinnym, stanowiące idealny kompromis między domem parterowym, tzw. bungalowem, a domem posiadającym więcej pięter – mówi przedstawiciel firmy Deco Glass Nova – Jego zalety to między innymi:

  • Optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni – dom dwupiętrowy można zbudować nawet na małej działce, zachowując dużą powierzchnią użytkową. Rozłożenie tej powierzchni na dwa poziomy pozwala zminimalizować przestrzeń potrzebną do wykonania korytarzy i ułatwić komunikację między poszczególnymi pomieszczeniami.
  • Wysoka wygoda użytkowania i bezpieczeństwo – domy jednopiętrowe to stosunkowo dobre rozwiązanie dla osób starszych lub dzieci. Chodzi tutaj o ograniczenie ilości schodów łączących poziomy domu.
  • Niższe koszty ogrzewania – do ogrzania domu dwupoziomowego potrzeba mniej energii cieplnej, niż w przypadku domów jednopoziomowych. Jest to spowodowane tym, że ciepło z dolnego poziomu nie ulatnia się od razu do środowiska zewnętrznego, lecz przenika wpierw do poziomu na górze.