11 sierpnia 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego trzeba regularnie korzystać z serwisu wentylacji?

Wentylacja jest niezbędna wszędzie tam gdzie pracuje duże skupisko ludzi, obecne są pyły, bądź substancje chemiczne, a także w przypadku hodowli zwierząt. Ze względu na poważne konsekwencje w przypadku zaniechania konserwacji, powinniśmy regularnie korzystać z usług serwisowych, które pomogą nam w utrzymaniu wentylacji w należytym stanie.

Skutki źle działającej wentylacji

Źle działająca, bądź wadliwa wentylacja może grozić poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Osoby przebywające w nie wentylowanym pomieszczeniu, po pewnym czasie zaczynają skarżyć się na pogorszenie samopoczucia. Jest to pierwszy sygnał, który powinien zaalarmować właściciela budynku, bądź administrację. Dłuższe przebywanie w pomieszczeniu ze złą cyrkulacją powietrza może prowadzić do rozwoju alergii, a w późniejszym czasie może zaowocować nawet astmą (!).

Brak należytego przepływu powietrza, ma także wpływ na sam budynek, który szybciej ulega niszczeniu. Wilgoć nagromadzona w powietrzu, kiedy nie zostaje odprowadzona wystarczająco szybko, skrapla się przyczyniając się do rozwoju pleśni i grzybów.

Serwisowanie wentylacji

Mając na uwadze konsekwencje, jakie mogą nam grozić przy złej konserwacji naszej wentylacji, powinniśmy starannie wybrać firmę, która zajmie się jej przeglądem. Warto powierzyć to zadanie specjalistom. Do takich firm zdecydowanie należy przedsiębiorstwo V-SERWIS, którego profesjonalizm został doceniony także na rynku zagranicznym. Firma świadczy usługi serwisowe w zakresie urządzeń grzewczych, chłodniczych, wentylacyjnych i klimatyzacji.

Często pojawiają się pytania: jak często powinno się serwisować wentylację? Nie ma w tym zakresie żadnych regulacji prawnych, ani ram czasowych. Naszą czujność powinno wzbudzić, m.in. osadzanie się pary wodnej na oknach, zaduch w pomieszczeniu, dziwny zapach. Jeżeli powyższy opis pasuje do twojego mieszkania, rozważ możliwość wezwania fachowców, nie warto ryzykować zdrowia.