okapy z wbudowanym wentylatorem
12 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego nie powinno zabraknąć okapu w kuchni?

Okap w kuchni jest niezbędnym elementem wyposażenia, który spełnia rolę eliminowania zapachów, wilgoci, a także pochłaniania substancji z powietrza. Dzięki swoim funkcjom znacznie przyczynia się więc do zwiększenia komfortu przygotowywania potraw, zapobiegając równocześnie skraplaniu pary wodnej na kuchennych szybach. Jeśli kuchnia jest pozbawiona okapu, to wszelkie opary będą osiadać na meblach i ścianach. Jakie funkcje spełnia okap kuchenny?

Charakterystyka okapu kuchennego

Dobre okapy kuchenne wyróżniają się wysoką wydajnością, cichą pracą i nienagannym designem. Warto pamiętać, że odpowiedni dobór wydajności okapu wynika bezpośrednio z rozmiaru płyty grzewczej. W przypadku płyty o szerokości 60 cm minimalna szerokość okapu powinna wynosić 60 – 90 cm, a w przypadku płyty 80 cm – okap nie może być mniejszy niż 90 cm. Profesjonalne okapy posiadają także wbudowane wyciszone silniki, ciche programy i rozwiązania ograniczające zbędne wibracje w trakcie pracy. Użytkownicy zwracają także uwagę na design okapów, który powinien przede wszystkim być spójny z przestrzenią aranżacji. Właśnie dlatego oferta producenta okapów gastronomicznych Belmag cieszy się tak dużym uznaniem wśród Klientów.

Wśród dostępnych propozycji można znaleźć zarówno okapy wyciągowe, jak i nawiewno-wyciągowe w wielu modelach – przyściennych, centralnych, skośnych, czy też trapezowych. Niektóre posiadają dodatkowe oświetlenie ułatwiające pracę. Szczególną popularnością cieszą się także okapy z wbudowanym wentylatorem. Należy zwracać szczególną uwagę na materiały, z jakich wykonano te elementy. Zwłaszcza w lokalach gastronomicznych, istotne jest, aby całość była wyprodukowana ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej, dzięki czemu okapy będą gwarantować trwałość na dłużej. Takie urządzenia wyróżniają się odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników szkodliwych w postaci wysokiej temperatury oraz podwyższonej wilgoci.

Zalety okapów kuchennych

Okapy w profesjonalnej kuchni, jak i w zwykłym domu stanowią niezbędny element wyposażenia. Takie elementy skutecznie eliminują opary kuchenne na zewnątrz, dzięki czemu w pomieszczeniu panuje czyste, suche powietrze bez nieprzyjemnego zapachu. Szczególnie popularne są okapy z wbudowanym wentylatorem, dzięki czemu wentylacja przebiega jeszcze sprawniej i efektywniej wyprowadza nieprzyjemne zapachy z pomieszczenia. Tego typu usprawnienie jest w szczególności doceniane przez zakłady gastronomiczne, gdzie pracujący muszą mieć zagwarantowane najlepsze warunki.