myslenice miejsce do zycia nowe mieszkania
18 listopada 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego Myślenice to dobre miejsce do życia?

Nie wszyscy marzą o mieszkaniu w dużych metropoliach pełnych wysokich wieżowców i hałaśliwych aut. Dla wielu osób znacznie lepszym miejscem do życia jest mniejsza miejscowość położona w bliskiej odległości od znanych aglomeracji. Dlaczego warto rozważyć zamieszkanie w Myślenicach? Jakie udogodnienia można znaleźć w tym niewielkim małopolskim mieście?

Podstawowe informacje o Myślenicach

Myślenice leżą w obrębie aglomeracji krakowskiej, jednak znacznie różnią się od wielkiej stolicy województwa małopolskiego. Mieszka w nich nieco ponad 18 tysięcy osób, a samo miasto znajduje się w odległości 30 km od Krakowa. Przez Myślenice przepływa niewielka rzeka Raba, która przecinając wiele wzniesień, nadaje okolicy niepowtarzalny charakter. Miasto dzieli się na sześć dzielnic, a jedna z nich to teren typowo turystyczny.

Z Myślenic można bardzo szybko dojechać do Krakowa drogą krajową nr 7 stanowiącą część znanej wszystkim Zakopianki. Na tej trasie kursują również liczne busy pozwalające dostać się do stolicy województwa małopolskiego w niecałe pół godziny.

Dlaczego warto zamieszkać w Myślenicach?

W Myślenicach z roku na rok powstają  nowe mieszkania zaprojektowane zgodnie z aktualnymi trendami. Takie miejsca trafiają w gusta osób preferujących nowoczesny styl i wysoki standard życia na miarę metropolii. Współczesne budynki zlokalizowane w spokojnym otoczeniu to namiastka wielkiego miasta w nieco bardziej przyjaznym wydaniu.

Ogromną zaletą Myślenic są także klimatyczne zabytki, czyli rynek wytyczony według prawa magdeburskiego, studnia-fontanna ,,Tereska” oraz pomnik Świętego Floriana. Niewielkie, kolorowe kamieniczki wzniesione wokół placu nadają mu wyjątkowy charakter, typowy dla małych miejscowości z bogatą historią.

Myślenice to doskonałe miejsce dla osób, które nie chcą rezygnować z pracy w dużym mieście, ale preferują życie w nieco spokojniejszym zakątku. Malownicze krajobrazy i liczne zabytki sprawiają, że to niewielkie miasteczko jest świetnym wyborem dla miłośników natury i klimatycznych uliczek

– mówi pracownik ze spółki deweloperskiej Raba.

Co ciekawe, w Myślenicach działa również komunikacja publiczna. Dzięki niewielkim busom można sprawnie dotrzeć do strategicznych punktów miasta, takich jak szpital, plac targowy czy urząd skarbowy. Przejazdy mają miejsce zaledwie kilka razy w ciągu dnia, ale są one przydatną opcją dla osób, które nie mają własnego samochodu. Miasto jest jednak na tyle małe, że bez większego wysiłku można dostać się do ważnych  obiektów na rowerze, a  nawet pieszo.