23 marca 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego drzwi przesuwne to dobra propozycja dla małych pomieszczeń?

Drzwi przesuwne to dobre rozwiązanie do małych pomieszczeń, ale też tych większych. Ich ogromną zaletą jest możliwość zaoszczędzenia wielu cennych centymetrów, co doceniają właściciele trudno ustawnych wnętrz. To nie koniec pozytywów – zachwycają też designem, który dowolnie można dopasować do aranżacji. Na jakiej zasadzie działają i dlaczego jeszcze warto je wybrać?

Działanie drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne działają na prostej zasadzie. W takiej sytuacji skrzydło jest osadzone na specjalnych prowadnicach, co sprawia, że są one otwierane bez uchylania. W tym systemie drzwi przesuwają się wzdłuż ściany. Brak konieczności ich uchylania na zewnątrz i do wewnątrz pozwala dowolnie zagospodarować dodatkową przestrzeń.

Zalety drzwi przesuwnych

Możliwość wykonania drzwi przesuwnych dotyczy głównie drzwi wewnętrznych, które mają wiele zalet. Do najważniejszych należy ich wielofunkcyjność. Sprawdzają się nie tylko we wszystkich wnętrzach, ale też we wnękach i szafach. Wszędzie wyglądają dobrze, bez względu na to, czy są zamontowane w biurze, sypialni, czy łazience. Co więcej, rozwiązanie to można łatwo dopasować do każdego układu pomieszczeń. Najważniejszym plusem jest wygospodarowanie większej ilości miejsca, co jest doceniane w małych pokojach. Zapewniają mieszkańcom nie tylko prywatność, ale też pozwalają na oddzielenie poszczególnych stref oraz wygodne z nich korzystanie.

Wiele firm oferuje możliwość wykonania ich na zamówienie, tj. w wybranym rozmiarze i z indywidualnie dopasowanym systemem przesuwnym. Sprawia to, że sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie można zamontować tradycyjnych modeli.

Wbrew pozorom, tak samo jak skrzydłowo otwierane wejście, mogą mieć możliwość zamknięcia. Co prawda nie można w nich zainstalować klasycznego zamka, ale są dostępne alternatywne rozwiązania umożliwiające ich blokadę. Ekspert z firmy Husdor Drzwi zaznacza, że kolejny pozytyw to ograniczone ryzyko trzaskania, doceniane głównie przez rodziny z dziećmi. Niewielkie ryzyko zbicia szyby sprawia, że w ramie umieścić nawet cienkie szkło. Dodatkowo możliwe jest zastosowanie zwolnień bądź blokach cichego domku.

Niewielkie ryzyko trzaśnięcia drzwiami sprawia, że są one obojętne na podmuchy wiatru – przeciągi. Niedopuszczenie do niekontrolowanego ich zamykania zwiększa ponadto bezpieczeństwo, głównie dzieci i zwierząt, ale też komfort mieszkania.

Na koniec nie sposób wspomnieć o ich designie – szeroki wybór zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych modeli pozwala dopasować je do różnych aranżacji.