Drzwi drewniane
30 sierpnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Dlaczego drzwi drewniane od lat cieszą się największą popularnością?

Drzwi zewnętrzne wykonuje się z wielu różnych materiałów, jednak największym zainteresowaniem cieszy się wciąż drewno. Mimo upływu czasu i poszerzania palety możliwości wielu klientów jest zdecydowanych na zakup drzwi drewnianych, często nie biorąc nawet pod uwagę istniejących alternatyw. Trudno się temu dziwić, ponieważ żadna z nich nie jest w stanie połączyć w sobie tylu cech uważanych w przypadku drzwi za najistotniejsze.

Drewno – materiał idealny

Zalety drewna wiążą się z wieloma jego cechami, które mają równie duże znaczenie. Sporo osób przyciąga „magia drewna” wynikająca z jego naturalnego charakteru, który podkreśla związki z przyrodą i wrażliwość na kwestie łączące się z ekologią. Istotny jest również wygląd elementów wykonywanych z drewna – zróżnicowany i niepowtarzalny rysunek słoi, ciekawa i przyjemna w dotyku faktura, możliwość wykończenia powierzchni na różne sposoby od gładko wyszlifowanej po chropowatą, uzyskiwaną za sprawą szczotkowania. Nie można też zapominać o wybarwieniu i wielu opcjach jego kształtowania dzięki olejowaniu. Ważna będzie także bardzo dobra wytrzymałość drewna przy niezbyt dużej masie, jego stabilność oraz odporność na uszkodzenia.

Drzwi drewniane X FAKTOR

Drewno jest jednym z najlepszych wyborów, jakich można dokonać, przystępując do tworzenia elementów o unikalnym wyglądzie oraz wysokiej funkcjonalności, a także wysmakowanej elegancji. Dobrym przykładem są tu drzwi drewniane X FAKTOR, które łączą w sobie ciekawy stylistycznie projekt, znakomite wyczucie charakterystyki materiału oraz najwyższą jakość wykonania. Dzięki zastosowanym metodom obróbki drzwi tego rodzaju będą nie tylko świetną dekoracją wnętrza i całej bryły budynku, ale też okażą się łatwe w użytkowaniu oraz niezwykle trwałe.

Drewniane, ale jakie? Paleta możliwości przy drzwiach X FAKTOR

Użycie drewna daje wiele opcji wykończenia jego powierzchni, lecz także możliwości wpływania na ich wygląd przez dobór odpowiedniego gatunku. W przypadku drzwi drewnianych X FAKTOR, wytwarzanych przez firmę PARMAX, można zdecydować się na trwałe, solidne i piękne drewno dębowe, które jest dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, uzyskiwanych dzięki pieczołowitemu olejowaniu. Do wyboru są odcienie bardzo jasne od dębu bielonego przez naturalny aż po bardzo mocno ciemnobrązowy. Kształtować można także fakturę materiału – drewno może być starannie wygładzone albo poddane szczotkowaniu. W ofercie znajdują się też gatunki importowanego drewna egzotycznego – wenge, sapelii, teak, merbau, iroko albo orzech amerykański.