szafka-rtv
25 czerwca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Czym się kierować przy wyborze szafek i stolików RTV?

W dzisiejszych czasach w praktycznie każdym polskim domu gości telewizor. Aby oglądanie go było wygodne, a samo urządzenie stabilnie oraz bezpiecznie ustawione w salonie niezbędny jest zakup odpowiedniej szafki lub stolika RTV. W sklepach jest dostępnych ich tak wiele rodzajów, że często nie wiemy, który mebel wybrać. Czym kierować się przy zakupie szarek i stolików RTV?

Szafka RTV dostosowana wielkością do telewizora

Posiadacze telewizorów, którzy planują wymianę mebli RTV w salonie, powinni dokładnie zmierzyć swój odbiornik, zanim udadzą się na poszukiwania szafki pod telewizor. Powinna być ona odpowiednio dopasowana wielkością do urządzenia, które na niej stanie. Szczególną uwagę na ten aspekt powinni zwrócić posiadacze dużych odbiorników, np. o przekątnej ekranu powyżej 48 cali. Szafka lub stolik RTV, który wybierzemy pod tak duży telewizor, powinna być nieco szersza od telewizora oraz stabilna i prawidłowo wykonana. Kupując taki mebel będziemy mieli pewność, że bez problemu utrzyma on ciężar ustawionego na nim telewizora, a całość będzie się ładnie oraz estetycznie prezentowała w naszym salonie.

Szafka RTV nie tylko pod telewizor

Niektóre osoby, zamiast ustawiać swój telewizor na szafce, decydują się na jego zawieszenie na ścianie. Nie oznacza to jednak, że w takiej sytuacji mogą oni całkowicie zrezygnować z posiadania szafki RTV – mebel ten przyda się na przykład do ustawienia na nim innych urządzeń RTV, związanych z telewizorem lub nie. Szafka RTV lub stolik pod telewizor możemy wykorzystać do przechowywania głośników, pilota, wieży, konsoli oraz innych urządzeń, z których korzystamy wraz z telewizorem. Warto także to wziąć pod uwagę, wybierając meble RTV do swojego salonu. Ciekawy wybór takich mebli znajdziemy przykładowo w ofercie firmy Italia Style.

Szafka i stolik RTV z dodatkową szufladą i półkami na akcesoria

Zadaniem szafki RTV nie jest jedynie przechowanie na niej telewizora oraz innych akcesoriów RTV, które wraz z nim wykorzystujemy. Nowoczesne szafki i stoliki RTV są często wyposażone także w praktyczne oraz bardzo funkcjonalne dodatkowe półeczki, na których możemy w porządku przechowywać płyty CD, gry oraz książki. Dodatkowa szuflada z kolei pozwoli na schowanie w jej wnętrzu instrukcji obsługi urządzenia oraz innych drobnych akcesoriów do niego, np. okularów 3D, dodatkowych kabli oraz innych przedmiotów, których nie lubimy trzymać na wierzchu, ale chcielibyśmy mieć zawsze pod ręką, bo są przez nas często używane.