panele-okienne
15 czerwca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Czym się charakteryzują panele okienne?

Panele okienne stanowią dobrą alternatywę dla firanek, którymi upiększamy nasze okna. Coraz częściej szukamy innych rozwiązań. Chociaż nadal cenimy tradycję, własne mieszkanie chcemy urządzić w bardziej nowoczesny sposób i nadać mu osobistego charakteru. Z panelami okiennymi to możliwe, ponieważ są wykonane z różnorodnych tkanin. Czym jeszcze się charakteryzują?

Panele okienne – podstawowe informacje

Panele okienne to dekoracja okien, która sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Można je zawiesić w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym i w kuchni. Nie ma żadnych ograniczeń do ich stosowania. Jeśli tylko przypadną nam do gustu, świetnie wpasują się w każde wnętrze.

Panele okienne łączą funkcje i zalety firanek oraz zasłon. Ich charakterystyczną cechą jest wszycie tuneli, dzięki którym można je zawiesić na drążku karniszowym lub specjalne rzepy, które służą do ich mocowania. W celu utrzymania prostej formy paneli, można zastosować specjalne obciążniki lub listwę obciążającą.

Funkcje paneli okiennych

Panele okienne doskonale zastępują firany i zasłony, pełniąc role im przypisane. Chronią przed słońcem i światłem słonecznym, obniżając temperaturę mieszkania. Nie zaciemniają go całkowicie, dlatego nie wymagają włączania światła. Jedynie ograniczają dostęp promieni słonecznych i zapewniają poczucie prywatności. Jednocześnie dekorują wnętrze, doskonale wpisując się w aranżację każdego mieszkania. Pasują zarówno do stylu klasycznego, jak i nowoczesnego, do pokoju dla dzieci, jak też do sypialni rodziców. Mogą zupełne odmienić wygląd pomieszczenia i pozwalają bawić się sposobem ich montażu. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy np. zawiesić dwa panele okienne albo umieścić panel na długim drążku, samodzielnie decydując, którą część okna będziemy przesłaniać.

Zalety paneli okiennych

Dlaczego warto zdecydować się na panele okienne? Na to pytanie odpowie nasz ekspert ze sklepu Tendina:

Przede wszystkim panele okienne można dopasować do rozmiaru każdego okna. Jeśli chcemy zupełnie zasłonić otwór okienny, kupujemy dłuższe i szersze panele. Możemy też przesłonić tylko część okna. Po drugie panele okienne stanowią doskonałą dekorację, mimo iż nie trzeba ich drapować i upinać. Wyglądają estetycznie, a dzięki temu, że na oknie można powiesić więcej niż jeden panel, możemy stworzyć dowolną dekorację. Warto również dodać, że panele nie przesłaniają zupełnie parapetu, dlatego nadal możemy dekorować okna kwiatami, nieustannie je oglądając. Panele okienne to naprawdę świetny trend, którego nie powinniśmy obawiać się zastosować we własnym domu.