Rola i sposob dzialania moskitier
7 grudnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Czym są i jak działają moskitiery?

Mogłoby się wydawać, że niepozorne moskitiery nie mają dużego wpływu na komfort domowników. Tymczasem zalety funkcjonalnych osłon okien i drzwi sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można zabezpieczyć wnętrze domu w estetyczny sposób. Jak dokładnie działają moskitiery? To zależy od rodzaju produktu. Sprawdź, dlaczego warto zakupić wysokiej jakości moskitierę.

 

Na czym polega działanie moskitier?

Moskitiery wykorzystuje się do zabezpieczenia wnętrza domu przed owadami. Wykonane z włókna węglowego osłony okien i drzwi są funkcjonalne oraz estetyczne. Niektórzy kojarzą moskitiery z grubą, brzydką siatką, jednak współczesne rozwiązania odbiegają od takiego obrazu. Najtańszym sposobem na ochronę wnętrz przed owadami jest zakup i samodzielny montaż zwyczajnej siatki. Materiał należy przytwierdzić do ramy okna za pomocą rzepów. Tego typu rozwiązanie jest tanie, ale również niewytrzymałe. Poza tym zerwana taśma pozostawi po sobie nieestetyczne ślady.

Z tego względu warto poznać inne możliwości. Dużą popularnością cieszą się, wykonywane na zamówienie, okienne moskitiery ramkowe zbudowane z profilu z naciągniętą siatką. Ramkę należy umieścić z zewnętrznej strony okna. Klienci często wybierają produkty, których montaż nie wymaga oddziaływania na okna. Umożliwiają to ramki z tzw. kołnierzem. W innym wypadku moskitierę zaczepia się na sprężynowych uchwytach umieszczanych na ościeżnicy okna. Moskitiery ramkowe okienne są niezwykle trwałe.

 

Różne rodzaje moskitier

Funkcjonalnym sposobem na zabezpieczenie domu przed owadami jest zakup moskitier zwijanych. Siatkę wysuwa się z kasety zamontowanej do ościeżnicy lub wnęki okiennej. Produkt działa podobnie do rolet – moskitierę można zwinąć w każdym momencie. Dodatkowym atutem tego rodzaju osłony jest fakt, że kaseta ochroni produkt przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zwijane moskitiery docenią fani użytecznych i wytrzymałych rozwiązań. Moskitierę warto zakupić ze sprawdzonego źródła, np. od producenta okien Drutex z Nowego Sącza, aby produkt służył Ci przez wiele lat.

W niektórych sytuacjach najlepiej sprawdzają się moskitiery przesuwane, które zostały wyposażone w prowadnice. Element umożliwia przesuwanie osłony w poziomie. Innym rodzajem produktu jest moskitiera drzwiowa, którą można zamontować w drzwiach wyjściowych lub balkonowych. Istnieje możliwość jej szybkiego demontażu na jesień i zimę. Współcześnie producenci oferują funkcjonalne i estetyczne rozwiązania, dlatego każdy znajdzie odpowiedź na swoje potrzeby.