meble kuchenne
14 stycznia 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Czym powinny się charakteryzować meble w kuchni?

Kuchnia jest miejscem centralnym każdego domu. Tradycyjnie jest to pomieszczenie przeznaczone do przygotowywania rozmaitych potraw, jednak definicja ta znacznie odbiega od rzeczywistości. To w kuchni zazwyczaj mają miejsce codzienne spotkania domowników, szeregi rozmów, przypadkowe wariacje kulinarne bądź zwyczajne poranne wypicie kawy. Jak zatem powinno wyglądać pomieszczenie, w którym tyle się dzieje?

Jakie powinny być idealne meble kuchenne?

Koncepcje architektów wnętrz są różne. Najczęściej sami podejmujemy się aranżacji pomieszczeń oraz dobrania nie tylko odpowiedniego koloru ścian, ale również ciekawych i funkcjonalnych mebli kuchennych.

Wybór mebli używanych w kuchni nie należy do najłatwiejszych ze względu na konieczność dostosowania funkcjonalności oraz wyglądu. Trzeba pamiętać, że meble kuchenne nie powinny przypominać jedynie schowka na różnego rodzaju garnki i naczynia.

Zapewne każdy z nas pragnie rozpocząć dzień przy kubku gorącej kawy w pięknie umeblowanej kuchni. By osiągnąć nienaganny efekt estetyczny i wizualny pomieszczenia, przy aranżacji wnętrza powinniśmy unikać pomieszania stylów. Najlepsze byłoby nawiązanie do jednego nich i trzymanie się jego granic. W ostatnim czasie uznaniem cieszy się styl skandynawski, angielski, czy też styl nowoczesny. Możemy sami dobrać jego charakterystyczne elementy.

Oczywiście podczas przygotowywania potraw i w codziennych czynnościach wykonywanych w kuchni starajmy się zachować ostrożność. Jednak w chwili nieuwagi na blat może przewrócić się ganek z gorąca zupą, a podczas robienia sałatki może wyślizgnąć się nóż i uderzyć ostrym końcem o powierzchnię szafki. Dlatego meble kuchenne powinny być nie tylko piękne, funkcjonalne, ale także wytrzymałe. Ważne jest zatem tworzywo, z którego zostały wykonane. .

Meble na zamówienie praktyczniejszym rozwiązaniem w każdej kuchni

Przy wyborze mebli, znaczenie ma również ich przeznaczenie. Oprócz pięknego wyglądu meble kuchenne powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Idealne byłyby te, mające możliwość dyskretnego ukrycia wszystkich zbędnych elementów. Rozwiązaniem mogą okazać się szafki Stolar, w których zamiast tradycyjnych półek znajduje się wiele poziomów, np. obrotowych. Taki układ bardzo dobrze sprawdza się w meblach narożnych, których funkcjonalność w wyniku ustawienia niestety zostaje ograniczona.

Jeśli kuchnia nie jest dużym i przestronnym pomieszczeniem, pojawia się problem dopasowania i umiejętnego rozstawienia mebli. Dostępne w salonach meble często posiadają z góry narzucone wymiary i koncepcje ustawienia, co znacznie komplikuje naszą wizję. W jednym momencie marzenia o idealnej kuchni, rodem z angielskiego czasopisma lgną w gruzach. Jednak nie wszystko stracone. W takim przypadku można skorzystać z usług producentów tworzących meble na indywidualne zamówienia klientów, przykładowym z nich może być producent mebli Stolar.

Kuchnia jest wyjątkowym miejscem, dlatego warto pamiętać o jej ciekawej i funkcjonalnej aranżacji.