29 maja 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Czym powinna charakteryzować się bezpieczna i trwała metalowa skrzynka na listy?

Posiadanie skrzynki na listy jest obowiązkiem, regulowanym przez ustawę o prawie pocztowym. Nie może być byle jaka – musi zapewniać ochronę przed kradzieżą oraz posiadać zamek na klucz, który zagwarantuje poufność przekazywanych przesyłek. Najczęściej skrzynki na listy wykonane są z metalu, ponieważ jest to materiał bezpieczny i trwały. Warto jednak zwrócić uwagę na jego rodzaj i sposób wykończenia.

Skrzynka na listy, zwłaszcza taka umieszczona na zewnątrz posesji, musi być odporna nie tylko na działanie wandali, ale również warunków atmosferycznych. Z tego względu konieczny jest wybór skrzynki metalowej najwyższej jakości – która utrzyma swój nienaganny wygląd przez wiele lat, a jednocześnie będzie solidna, funkcjonalna i estetyczna.

Konstrukcja i wymiary skrzynki na listy

Przede wszystkim każda skrzynka pocztowa musi posiadać określone wymiary. Oczywiście kupując skrzynkę sprawdzonego producenta nie musimy się nad tym zastanawiać – z pewnością spełnia wszystkie wymogi. Warto jednak mieć świadomość istnienia uregulowań prawnych, ponieważ za brak skrzynki może grozić nawet kara pieniężna! Powinna zostać umieszczona w miejscu o łatwym dostępie zarówno dla operatora, jak i odbiorcy przesyłki. Odpowiednie bezpieczeństwo przesyłek zapewnia materiał, z którego jest wykonana – odporny na działanie warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Skrzynka musi być również wyposażona w zamek zamykany na klucz, aby zagwarantować poufność korespondencji. Określone zostały również wymiary otworu wrzutowego. W zależności od tego, czy przesyłkę wrzuca się dłuższą, czy krótszą krawędzią szczelina musi mieć szerokość minimalną 230 mm, a maksymalną 400 mm. Wysokość została określona na nie mniej niż 30 mm i nie więcej niż 45 mm. Tego typu wymiary uniemożliwiają wyjęcie przesyłek przez otwór wrzutowy – a tym samym zapewniają ich bezpieczeństwo.

Wybierz bezpieczne i trwałe rozwiązania

Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym modelem skrzynek są skrzynki jednostronne. Charakteryzują się tym, że zarówno otwór wrzutowy, jak i drzwiczki służące do wyjmowania przesyłek znajdują się po tej samej stronie. Można mocować je w dowolnym miejscu – na elewacji, klatce schodowej lub na ogrodzeniu. Ich montaż nie jest skomplikowany: zazwyczaj posiadają z tyłu cztery otwory mocujące. Wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej, malowanej proszkowo. Dzięki temu są odporne na działanie warunków atmosferycznych i nie rdzewieją. Wyposażone są także w zamek kasetowy patentowy, dzięki czemu korespondencja znajdująca się wewnątrz jest chroniona. W zależności od potrzeb możemy wybrać mniejszą lub większą skrzynkę, mieszczącą także większe przesyłki oraz katalogi – nawet do formatu B4. Tego typu skrzynki znajdziemy w ofercie sklepu metalowego Karolewscy. Co więcej, asortyment obejmuje również skrzynki w różnych kolorach, dzięki czemu bezpieczeństwo i trwałość może iść w parze z wyglądem dopasowanym do naszej posesji.

Warto wybrać sprawdzone rozwiązania, zwłaszcza kiedy sprawa dotyczy prywatności korespondencji. Nikt z pewnością nie chce, by jego listy i przesyłki trafiły w niepowołane ręce.