karmy dla psów
8 czerwca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Czym karmić psa, który ma problem ze wzdęciami i gazami?

Sporadycznie pojawiające się gazy u psa nie powinny być powodem do niepokoju. Inaczej jest w przypadku, gdy pupil nieustannie zmaga się z problemem gazów i ma wzdęcia. Jest to dolegliwość, która może się pojawić, gdy pies nieodpowiednio się odżywia, a dodatkowo ma zbyt małą ilość ruchu. Sprawdź, jaką karmę podawać psu w przypadku problemów ze wzdęciami i gazami. Życzymy udanej lektury.

Kiedy mogą pojawić się gazy i wzdęcia u psa?

Dolegliwości, takie jak gazdy i wzdęcia mogą mieć różne przyczyny. Mogą być wynikiem niewystarczającej aktywności fizycznej, co może się też przyczyniać do otyłości i problemów z trawieniem. Niekiedy problem tkwi w zbyt szybkim i łapczywym spożywaniu posiłków przez pupila. Sprawia to, że pies podczas jedzenia pochłania dużą ilość powietrza i może to wywoływać nieprzyjemne gazy.

Jednak jedną z najczęstszych przyczyn wzdęć u psa jest niewłaściwa dieta. Psy z natury są mięsożercami i codziennie potrzebują spożywać pełnowartościowe białko. W psim jadłospisie należy unikać nadmiernej ilości węglowodanów oraz nabiału, które mogą wywoływać bolesne wzdęcia. Co więcej, te przykre dolegliwości mogą być wywołane przez alergie pokarmowe. Niektóre czworonogi nie tolerują laktozy oraz glutenu, które po spożyciu mogą pęcznieć i ciężko się trawić. W takiej sytuacji warto zadbać o zbilansowaną i zdrową dietę psa.

Jaką karmę stosować w przypadku problemów z gazami i wzdęciami u psa?

W przypadku pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak wzdęcia i gazy u psa, należy zwrócić szczególną uwagę na stosowanie zbilansowanej i lekkostrawnej diety. Jednym z miejsc, gdzie można kupić jakościową karmę, jest sklep zoologiczny Dla Psa i Kota. Oferuje on między innymi karmy Naturea, które mają naturalny skład oraz są bogate w suplementy, takie jak prebiotyki, które pozwalają pozbyć się gazów i wzdęć u pupila. Co więcej, karma zawiera siemię lniane oraz ekstrakt z Yucca Schidigera, które również poprawiają perystaltykę jelit. Do jadłospisu psa warto także wprowadzić karmę Tribal, która dzięki lekkostrawnym składnikom jest idealna dla psiego brzucha.

Warto dodać, że nie należy przekarmiać psa, a dodatkowo warto zapewnić mu codzienną dawkę ruchu. Poprawi to jego przemianę materii i usprawni funkcjonowanie układu trawiennego. Co więcej, ważne jest, aby pies miał zapewniony ciągły dostęp do świeżej wody, która również przyspiesza trawienie i nawadnia organizm czworonoga. Dzięki temu pies będzie mógł się cieszyć dobrym samopoczuciem, a dodatkowo pozbędzie się nieprzyjemnych dolegliwości.