31 października 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Czym charakteryzują się schody bolcowe?
5 (100%) / 1 głosów

Czym charakteryzują się schody bolcowe?

Schody bolcowe to stosunkowo nowy pomysł, który doskonale się przyjął. Ten rodzaj schodów sprawia, że wnętrze zyskuje nowoczesny, a niekiedy wręcz futurystyczny charakter i stanowią nie tylko połączenie między kondygnacjami, ale też mocny akcent w aranżacji. Czym charakteryzują się schody bolcowe, jak wyglądają i gdzie mogą być stosowane? Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Rodzaje schodów. Klasyka i nowoczesność

Gdy przystępujemy do budowy domu, który ma więcej niż jedną kondygnację (a tak jest zazwyczaj), prędzej czy później będziemy musieli stanąć wobec wyboru schodów, które połączą piętra. Jakie rodzaje mamy do wyboru? Zapytaliśmy o w firmie Wróblewski Design, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji schodów na zamówienie. Co można znaleźć w jej ofercie?

Proponujemy klientom bardzo różne schody, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Ich uzupełnienie stanowią balustrady. Wśród naszych projektów można znaleźć zarówno schody tradycyjne – pod względem konstrukcji i stylu, jak i nowoczesne, np. spiralne albo bolcowe, a także samonośne.

Wśród wymienionych typów szczególnie interesujące są schody bolcowe, które od pewnego czasu stają się coraz częstszym wyborem projektantów, inwestorów i osób prywatnych. Co sprawia, że ludzie chcą mieć schody bolcowe w swoich domach? Czym ten rodzaj stopni się charakteryzuje i gdzie może zostać użyty?

Czym charakteryzują się schody bolcowe?

Schody bolcowe różnią się od tradycyjnych już na pierwszy rzut oka, wyglądają bowiem jak zawieszone w powietrzu. Nie mają żadnych widocznych podstaw ani wsporników. Wystają wprost ze ściany i to właśnie ścienny montaż jest tajemnicą tego, jak utrzymują poziom.

Dzięki temu, że schody bolcowe zdają się swobodnie unosić w przestrzeni, nadają jej lekkości. Efekt ten jest dodatkowo wzmocniony przez to, że osoby decydujące się na ten rodzaj stopni najczęściej nie doposażają ich w balustrady. Dzięki temu schody nie są mocno wydzielone z przestrzeni, lecz stanowią jej integralną część. Zastosowanie schodów bolcowych pozwala stworzyć efekt otwartości i przejrzystości oraz znosi sztuczny podział, który zawsze towarzyszy schodom o typowej konstrukcji.

Schody bolcowe doskonale komponują się w nowoczesnych wnętrzach. Przypadną do gustu osobom ceniącym minimalizm i z pewnością powinny je rozważyć osoby dysponujące niewielką przestrzenią – ten typ schodów zabiera jej najmniej ze wszystkich, ponieważ miejsce pod schodami zostaje w pełni wolne i można je zaaranżować dowolnie.