lozko kontynentalne sypialnia meble
4 października 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Czym charakteryzują się łóżka kontynentalne?

Łóżka kontynentalne cieszą się coraz większą popularnością. Są wykorzystywane nie tylko w hotelach i pensjonatach – coraz częściej można je spotkać w domach prywatnych. Wyróżniają się wyjątkową budową, ale też wieloma zaletami, sprawiającymi, że sen jest przyjemny i efektywny. Wszystko to dzięki m.in. dopasowaniu się do kształtu ciała. Czym dokładniej są łóżka kontynentalne i co warto o nich wiedzieć? Sprawdź!

Łóżko kontynentalne – czym jest?

Łóżko kontynentalne to jeden z wielu rodzajów mebli tapicerowanych, który składa się z drewnianej skrzyni i dopasowanego do niej materaca. Najważniejszą cechą skrzyni jest wypełnienie jej sprężynami bonnelowymi, które gwarantują pełną elastyczność powierzchni. Ich budowa i właściwości sprawiają, że podczas nacisku ciała, rozkładają się one równomiernie po całej powierzchni materaca. Z uwagi na fakt, iż sprężyny bonnelowe są bardzo wytrzymałe, często są wykorzystywane w hotelach i pensjonatach – wytrzymują naprawdę duży ciężar i bezproblemowo służą przez długie lata.

Sam materac jest najczęściej wykonany w technologii sprężynowej kieszonkowej – jest on nakładany na skrzynię. Taka konstrukcja sprawia, że łóżko kontynentalne jest dużo wyższe niż standardowe wersje dostępne w sklepach.

Jego ogromną zaletą jest designerski wygląd – całość, zarówno skrzynia ze sprężynami, jak i boki materaca, są poddawane tapicerowaniu. Mebel ten można nie tylko zamówić w dowolnej kolorystyce, ale też idealnie dopasować do istniejącej aranżacji wnętrza.

Zalety łóżka kontynentalnego

Łóżka kontynentalne są zaliczane do jednych z najwyższych wersji dostępnych na rynku. W zależności od modelu materac znajduje się na wysokości nawet 70 cm nad podłogą. Wysokość ta ułatwia komfortowe wstawanie z pozycji leżącej, ale też przechodzenie z pozycji siedzącej do leżącej. Jest to dobre rozwiązanie dla osób starszych, które mają ograniczone możliwości ruchu. Oczywiście tego typu łóżka mogą być wybierane przez wszystkie osoby, zwłaszcza te, które lubią spać wysoko.

Kolejnym plusem tych mebli jest specyficzna budowa materaca sprężynowego kieszeniowego. Ekspert z MEBLOVO24 wyjaśnia, że umożliwia ona idealną cyrkulację powietrza, a tym samym skuteczne odprowadzanie wilgoci. Cechy te wpływają na wysoki komfort spania, odpowiednią wentylację i wysoką higienę – zalety te doceniane są zwłaszcza przez obiekty noclegowe.

Co ważne – łóżka typu kontynentalnego świetnie dopasowują się do kształtu ciała, a dzięki temu, że są dostępne w wielu wariantach i rozmiarach, sprawdzą się w każdej sypialni – zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.